TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa myślna dla każdego ale... Seria: Karmelitańska biblioteka mistyczna

Przekazujemy do rąk naszych czytelników książkę o. Jerónima Graciána, jednego z pierwszych karmelitów bosych i bliskiego współpracownika św. Teresy od Jezusa.

Otwieramy w ten sposób nową serię wydawniczą - "Karmelitańska Biblioteka Mistyczna" - w ramach której pragniemy publikować dzieła zarówno ojca Graciána, jak i innych autorów Karmelu Bosego, którzy należą do pierwszego pokolenia po Świętych Rodzicach, Teresie od Jezusa i Janie od Krzyża, dzieła m.in. bł. Anny od św. Bartłomieja, Anny od Jezusa, Marii od św. Józefa.

Mamy nadzieję, że książka o. Graciána, poświęcona modlitwie myślnej, spełni posługę duszpasterską wobec osób, które podejmują praktykowanie i życie modlitwą myślną.

Potrzeba takiej publikacji dała się zauważyć podczas rekolekcji, które w ramach Karmelitańskiej Szkoły Modlitwy prowadzone są w domu rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Gorzędzieju.

Praktykowanie modlitwy myślnej, którego uczy ojciec Gracián, nie jest przejawem dewocji ani kolejną formą podejrzanej medytacji newageowskiej, ale zaangażowaniem umysłu w modlitwie, aby dzięki niemu kształtować w sobie postawę kontemplacyjną, która otwiera na prawdę i prowadzi do wiary.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Jeronimo Gracian OCD
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788361727798
ISBN: 978-83-61727-79-8
ID: 260608

Zobacz również

Modlitwa myślna dla każdego ale... Seria: Karmelitańska biblioteka mistyczna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...