TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa życiem w Psalmach

Pośród siedemdziesięciu trzech Ksiąg Pisma Świętego jest jedna, którą Bóg "przygotowywał" podczas modlitwy ludzi. Cała jest modlitwą natchnioną przez Boga. Jest to Księga Psalmów, to znaczy Księga uwielbień, dziękczynień, błagań, próśb, skarg i lamentacji. Psalmy to Księga, w której Bóg objawia się podczas ludzkiej modlitwy - zarówno wtedy, gdy jest pełna światła, pokoju, radości, jak i wówczas, gdy wydobywa się z mroku ludzkiego cierpienia, z nocy zwątpienia, ze zgryzoty, a nawet złorzeczeń.

W Psalmach przenikają się różne momenty ludzkiego życia. Więcej. Całe przeniknięte są ludzkim życiem i ludzkimi spotkaniami z Bogiem. Przechodzą przez sam środek życia człowieka. Dotykają najczulszych miejsc. Wyrażają to, czego nieraz nie potrafimy wyrazić słowami. Są natchnieniem najgłębszej modlitwy - natchnieniem samego Boga. W Psalmach Bóg modli się razem z człowiekiem. Z pewnością także dlatego Kościół od początku swego istnienia odnajduje w nich oddech dla swojej modlitwy. To dlatego także Psalmy są umiłowaną modlitwą wielu wierzących. Każdy może odnaleźć w nich swoje życie. Opowiadają Bogu o naszym stanie duszy, o naszych radościach i łzach. Opowiadają o Bogu w naszym życiu. Uczą zbliżania się do Boga z sercem czystym i obciążonym. Są modlitwą, która oczyszcza i przemienia.

Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie zaprosiło na sesję biblijną poświęconą Psalmom1 jednego z najwybitniejszych współczesnych biblistów i znawców Psałterza. Ksiądz Gianfranco Ravasi z Mediolanu mówił językiem niezwykle głębokim, pięknym i prostym o modlitwie życiem w Psalmach. Cieszymy się, że jego konferencje zostały utrwalone w niniejszej publikacji, w serii Biblioteka Centrum Formacji Duchowej. Mamy nadzieję, że lektura książki jeszcze bardziej rozmiłuje Czytelników w modlitwie biblijnej, która mówi o niezwykłym dialogu człowieka z Bogiem.

Ze wstępu, Ks. Krzysztof Wons SDS

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Gianfranco Ravasi
Ilość stron: 136
Wymiar [mm]: 115x190
EAN: 9788389289209
ISBN: 83-89289-20-2
ID: 27566

Zobacz również

Modlitwa życiem w Psalmach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...