TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mój mały mszalik. Krótkie objaśnienie obrzędów mszy świetej wraz z katechizmem i modlitwami

Wprowadzenie dzieci do uczestnictwa w Mszy Świętej w formie nadzwyczajnej.

Ten niewielki Mszalik, pierwszy tego rodzaju na polskim rynku wydawniczym, ma pomóc dzieciom i ich rodzicom w udziale we Mszy św. tak, by wprowadzać dziecko w doświadczenie rzeczywistości, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.

Jeśli nasze pociechy zaczną postrzegać i przeżywać Mszę św. jako rzeczywistość nie z tego świata, a zarazem przenikającą codzienność, jest nadzieja, granicząca z pewnością, że Msza św. nigdy im się nie znudzi; co więcej pokochają ją i na jej wzór - doskonałej i jedynej Ofiary - będą kształtować swe życie.

W ten sposób zarówno ich doczesność, jak i wieczność będzie przepełniona uszczęśliwiającym śpiewem chwały przed Tronem Trójcy Świętej wraz z Maryją, aniołami i świętymi. Któż z rodziców nie pragnie takiego życia i takiej wieczności dla swych dzieci?

Małe dzieci są bardzo wrażliwe na doświadczenie Bożego działania i Bożej obecności. Doskonałym miejscem kształtowania, dojrzewania i pogłębiania tej dziecięcej wrażliwości jest liturgia, zwłaszcza liturgia Mszy św.

Bywa, że dzieci z trudem koncentrują uwagę na świętych czynnościach, a zakłopotani rodzice i duszpasterze szukają pozaliturgicznych sposobów, by dzieci do Misterium przyciągnąć.

Rezultat jest często taki, że niedzielne, rodzinne wyjście do kościoła jest dla dziecka jeszcze jednym wyjściem z rodzicami, które istotnie nie różni się od wyjścia na plac zabaw czy do znajomych, u których spotykają rówieśników.

W rezultacie dziecko traci szansę na doświadczenie w swej dziecięcej wrażliwości Misterium. Zasłania się przed jego oczami miejsce, w którym Niebo styka się z ziemią.

Książeczka jest pięknie ilustrowana, a tekst powstał w oparciu o rozmowy, jakie Autorka przeprowadza ze swymi dziećmi, chcąc nauczyć je korzystać do końca życia ze Skarbca Łask, które posiada Kościół.

Dodatkowo w Mszaliku znajdują się podstawowe prawdy katechizmowe i modlitwy, zarówno te "dziecięce", jak i "dorosłe", które można i trzeba powtarzać i odmawiać wspólnie z dziećmi (większość modlitw zapisana jest w jęz. łacińskim i polskim).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683
Autor: Katarzyna Rabczewska
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 56
Wymiar [mm]: 119x168
EAN: 9788393524273
ISBN: 9788393524273
ID: 350358

Zobacz również

Mój mały mszalik. Krótkie objaśnienie obrzędów mszy świetej wraz z katechizmem i modlitwami
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...