TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moja Droga Krzyżowa

Ocena:
(3 opinii)

Człowiek ciągle zmaga się ze swymi słabościami i przyzwyczajeniami; ciągle staje przed życiowymi wyborami; ciągle doświadcza choroby i cierpienia, miłości i opuszczenia; ciągle zbliża się do granicy między tym a tamtym światem. Życie jest bowiem niczym innym jak podążaniem za Jezusem, czy to wśród przyjaciół czy też nieznajomych, by zapominać o sobie i podejmować walkę z własnym egoizmem, wygodnictwem, myśleniem tylko o swojej misce. Jest przechodzeniem między stacjami, które niczym tyczki wyznaczają drogę do zjednoczenia z Jezusem przy pustym grobie.

Książka zilustrowana została Drogą Krzyżową pędzla prof. Stanisława Rodzińskiego (Rektora ASP w Krakowie), z Kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Moja Droga Krzyżowa

Niekonwencjonalnie, tak blisko, dogłębnie - a niby zwyczajnie....
Polecam.

autor opinii: Marek

Dramat krzyża

"Moja droga krzyżowa" ks. Andrzeja Muszali to jeden z najbardziej wstrząsających tekstów nabożeństwa pasyjnego, jakim się w modliłem. Niespotykana koncepcja i twórcza konstrukcja poszczególnych stacji drogi krzyżowej, wciąga, powoli stopniuje dramaturgię, aby w końcu wycisnąć z oczu łzy. A są to łzy duszy. To bowiem, co dotąd było mi dobrze znane z historii każdej drogi krzyżowej - cierpienie umęczonego Jezusa - połączył autor z losami konkretnego człowieka, z chwilami jego życiowych radości i zwycięstw, jak również tragedii klęski, upadku i grzechu. Głęboka narracja, niespodziewany rozwój wypadków, klimat dramatu, który dzieje się w życiu każdego z nas.
Książka jest ilustrowana przejmującymi obrazami stacji Drogi Krzyżowej autorstwa prof. Stanisława Rodzińskiego, największego współczesnego polskiego malarza, który w sposób brutalnie prosty przedstawia sceny męki Chrystusa, trwającej w życiu człowieka aż do skończenia świata.

autor opinii: Ks. Tadeusz Bogucki

polecam

Bardzo dobre opracowanie. Polecam

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Andrzej Muszala
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 36
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788375800586
ISBN: 9788375800586
ID: 113119

Zobacz również

Moja Droga Krzyżowa
9.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...