TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Weź swój krzyż. Wybór rozważań księdza Jana Twardowskiego

Ta piękna edytorsko i treściowo książka ma wartość wyjątkową. Jest to komentarz do drogi krzyżowej, który w sposób szczególny pomaga właściwie przeżyć tę niezwykle ważną, podstawową dla każdego chrześcijanina modlitwę, nabożeństwo.

Skłania do rozmyślań zarówno nad istotą, celem Ofiary Chrystusa, jak i nad naturą ludzką, nad jej ciągłą niezmiennością, o czym świadczy zadziwiająca wciąż aktualność tamtych zdarzeń i zachowań naszych braci sprzed prawie dwóch tysięcy lat.

Rozmyślania, które towarzyszą tej lekturze, są szczególnie bogate, bowiem inspirują je słowa jednego z największych poetów, ks. Jana Twardowskiego.

A zatem słowa proste i krzepiące jak chleb. Oparte na dogłębnej wiedzy teologicznej i bezwarunkowej wierze, przebogatym doświadczeniem, wielką mądrością życiową tego niezwykłego człowieka.

Przemierzając drogę męki Pana Jezusa wraz z ks. Janem przypatrujemy się tamtym, obecnym na niej ludziom i faktom od różnych stron, przez pryzmat różnych myśli i ocen.

Porównujemy je ze zdarzeniami w naszym świecie, gdzieś daleko i całkiem obok nas, z zachowaniami ludzi nam współczesnych i nas samych. Dokonujemy poruszającego duszę rachunku sumienia.

Oczyszczamy się i stajemy się, choć na chwilę, lepsi. Taką bowiem moc mają, z pozoru najprostsze, zawsze szczere i piękne słowa tego poety. Taką moc ma dobra modlitwa.

Bo ta książka to wspaniały modlitewnik dla każdego. Także – dzięki wyjątkowej klarowności stylistycznej – dla dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bernardinum
Autor: ks. Jan Twardowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 116
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788373805514
ISBN: 9788373805514
ID: 67415

Zobacz również

Weź swój krzyż. Wybór rozważań księdza Jana Twardowskiego
18.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...