TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Myśl Benedykta XVI. Wprowadzenie do myśli teologicznej Josepha Ratzingera

Ocena:
(1 opinii)

Publikacja prezentuje poglądy kardynała Josepha Ratzingera w najważniejszych dla Kościoła i świata sprawach. To usystematyzowany i niezwykle klarowny przegląd jego teologicznych poszukiwań.

Jest to lektura, która nie tylko przybliża nam postać papieża Benedykta XVI, ale również wszystko to, co miało i wciąż ma wpływ na rozwój myśli wielkiego teologa. Poznajemy więc bawarskie korzenie myśli kardynała, komentarze dotyczące nauki wielkich Ojców Kościoła i ich wpływ na jego myślenie teologiczne, takie a nie inne, a także reakcje na najważniejsze postanowienia Soboru Watykańskiego II, jednego z najbardziej znaczących momentów w dziejach obecnego Kościoła.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

super super książka

Niezwykle ubogacająca pozycja książkowa. Pokazuje teologię taką jaką ona jest tj. Świętą Teologię. Cięgle zbliża do poznania naszego Pana. Trzeba ją czytać i modlić się. Rozum oświecony wiarą i podane prawdy pozwalają korzystać z łaski Bożej tj. z przywileju możliwości mówienia do Boga Ojcze. Poznając również i teologa - jego myśli kształtuje opinię o jego bliskości z Ojcem. Tylko żal, że kończy Benedykt XVI swe wypowiedzi (jak zapowiedział), ale może czas na innych.

autor opinii: Roman Latos

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Aidan Nichols OP
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 448
Wymiar [mm]: 135x215
EAN: 9788360082638
ISBN: 83-60082-63-4
ID: 29024

Zobacz również

Myśl Benedykta XVI. Wprowadzenie do myśli teologicznej Josepha Ratzingera
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...