TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Myśli o Matce Bożej

Ocena:
(4 opinii)

Jest to kolejna pozycja z serii zawierającej wybrane teksty Ojca Świętego Benedykta XVI na konkretnie określony temat.

Niniejszy tomik poświęcony jest Maryi — Dziewicy i Matce. Zawiera skierowane do Niej modlitwy Piotra naszych czasów, a także fragmenty z jego encyklik, adhortacji, orędzi, homilii, rozważań, przemówień czy listów — na temat Tej, która jest Świętą Bożą Rodzicielką, Panną nad pannami, Matką Kościoła, Stolicą Mądrości, Uzdrowieniem chorych, Ucieczką grzesznych, Królową wszystkich Świętych... Tytułem każdego kolejnego rozdziału niniejszego tomiku jest bowiem kolejne imię Maryi z Litanii Loretańskiej.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Spodziewałem się czegoś więcej...

Jako myśli o Matce Bożej - w porządku, ale jako komentarz do litanii loretańskiej - raczej słaba. Papież Benedykt nie prowadził nigdy katechez poświęconych litanii loretańskiej, stąd wiele fragmentów Jego homilii i innych tekstów przypisano poszczególnym tytułom Matki Boskiej raczej na siłę. Nie wyjaśniają tego, co spodziewałem się, że będą wyjaśniać. O wiele bardziej wyczerpujący jest komentarz, który można znaleźć na serwisie liturgia.pl.


autor opinii: Jakub Piekart

Ksiazke zakupilem poniewaz bardzo czesto modle sie ta litania. Litaniezazwyczaj odmawia sie dosyc szybko i czasami "automatycznie. Ta ksiazka pomogla mi bardzo dobrze zatrzymac sie i glebiej zrozumiec przeslanie calej tej przepieknej litanii.

autor opinii: waldemar noworyta

Dla mnie osobiście ta książka jest wytłumaczeniem teologicznym każdego z wezwań w Litanii Loretańskiej, tym cenniejsze że Ojca Św. Benedykta XVI.Pozwala wgłębić się oraz smakować znaczenie Matki Bożej w dziele odkupienia.Napisana przystępnym dla każdego językiem.Ci co kontemplują i dla tych którzy zatapiają się w innych sposobach modlitwy aby wielbić Boga.

autor opinii: stasiagwiżdż

Rozważania przybliżają i ożywiają znaną na pamięć modlitwę litanijną. Są takim podmuchem świeżości w codzienności i ja ubogacają.

autor opinii: s.Maria Magdalena Glumińska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: eSPe
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 100
Wymiar [mm]: 120x150
EAN: 9788374822435
ISBN: 9788374822435
ID: 129718

Zobacz również

Myśli o Matce Bożej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...