TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Na tej Górze. Modlitwa w tradycji karmelitańskiej

Na tej Górze to zwięzłe i mistrzowskie wprowadzenie do modlitwy w tradycji karmelitańskiej. Zgłębia podstawy modlitwy, naturę relacji, proces wchodzenia w ciszę i owoce modlitwy przemieniającej osobę, która się modli, i przynoszącej życie światu. W kilku krótkich rozdziałach ta głęboka książka mówi wszystko.

 

Przewodnią linią tej refleksji jest Augustyńskie wezwanie do życia wewnętrznego: „Byłeś wewnątrz mnie, Boże, a ja byłem poza sobą”. Aby spotkać się i zjednoczyć z Bogiem na modlitwie, trzeba odnaleźć siebie. Aby jednak odnaleźć siebie, trzeba się uciszyć, trzeba wejść w siebie.

 

Modlitwa chrześcijańska może czasem wydawać się tajemnicą. Jak się modlić? W jaki sposób? Do kogo się zwracać? Zakon karmelitański – jako tradycja modlitwy i kontemplacji – został pobłogosławiony wielkimi nauczycielami modlitwy, z Teresą z Avila i Janem od Krzyża włącznie. Ale zamiast proponować jakąś metodę, prowadzą nas oni do istoty modlitwy, którą Teresa opisuje jako „nic innego, niż nawiązywanie przyjaźni”. I skupiają się na tym, co składa się na prawdziwą relację z Bogiem: na pokornej znajomości samego siebie, autentycznym życiu, otwarciu na rzeczywistość Boga dającego siebie i kontemplacji Jego Obecności wewnątrz.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Mary McCormack OCD
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 97
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 97883644302441
ID: 435790

Zobacz również

Na tej Górze. Modlitwa w tradycji karmelitańskiej
16.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...