TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela

Michael Hesemann prowadzi czytelnika śladami historycznego Jezusa Chrystusa, ani na chwilę nie tracąc z oczu Jego misji, która dała początek chrześcijaństwu. Książka pozwala nam na poznanie tzw. „Piątej Ewangelii”, której nie stanowią słowa, lecz miejsca, w których przebywał i nauczał Chrystus.

„Na tropie Jezusa z Nazaretu” to również bogate źródło wiedzy na temat starożytnego Izraela, jego topografii, obyczajów żydowskich oraz życia codziennego jego mieszkańców. Liczne cytaty z Biblii pozwalają nam się przekonać, że relacje Ewangelistów znajdują potwierdzenie w śladach archeologicznych, które przetrwały do dziś.

Jednocześnie lektura publikacji jest fascynująca, a momentami zaskakująca. Ta książka ma być zachętą do odwiedzenia miejsc, w których działał Jezus, nie jest natomiast przewodnikiem w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Postacie historyczne pozostawiają ślady. Odnosi się to także w szczególny sposób do Jezusa z Nazaretu. Kto podąży śladami, które pozostawił, a które często dopiero w ostatnich latach i dziesięcioleciach odkrywali archeolodzy w Ziemi Świętej, ten nie może mieć więcej wątpliwości: Nasza wiara nie opiera się na pięknych legendach i pobożnych fantazjach, których przykładem może być brawurowa opowieść o „skoku Pana”.
Nie, ona opiera się na wydarzeniach historycznych, które zostały przekazane przez naocznych świadków i utrwalone przez kronikarzy. Jak dokładne są ich relacje widać, gdy odsłaniamy opisane przez nich miejsca łopatą archeologa. Historycznego Jezusa z Nazaretu odnajdzie ten, kto warstwa po warstwie dotrze do żyznej gleby historii zbawienia.

Ze wstępu

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Michael Hesemann
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375803112
ISBN: 978-83-7580-311-2
ID: 243058

Zobacz również

Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...