TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Piękny Banita

Ocena:
(9 opinii)

Niebezpieczna książka o „gorszącym” Wybawicielu!

Oskarżano Go niemal o wszystko ― łamanie prawa, przebywanie w szemranym towarzystwie, picie wina i paktowanie z samym diabłem. Był tak fascynujący i niebezpieczny, że musieli Go zabić.

Ci jednak, którzy znali Go najlepiej, darzyli Go wielkim uczuciem. Miał poczucie humoru. Jego hojność wprawiała w osłupienie. Przed Jego gniewem drżeli wrogowie. Wypowiadał czasem szokujące dla słuchaczy słowa. Ten sam Jezus nie zmienił się ani na jotę. Nadal jest sobą ― dostępny dla każdego, kto chciałby Go poznać.

Czytanie Ewangelii bez poznania osobowości Jezusa przypomina oglądanie telewizji z wyłączonym dźwiękiem. W rezultacie mamy do czynienia z kimś suchym, dwuwymiarowym, mówiącym czasem dziwne i niezrozumiałe rzeczy. Gdy jednak odkryjemy Jego prawdziwy charakter ― osobowość Kogoś, kto stworzył wiatr, muzykę i latające wiewiórki ― nagle pojawiają się przed nami zdumiewające cechy Jezusa, pełne barw i blasku niczym fajerwerki.

Ujmujące i gawędziarskie podejście autora przełamuje stereotypowe myślenie o Jezusie, podobnie jak dzieje się ze stereotypem mężczyzny w książce Dzikie serce.

Potrzebujemy Jezusa jak tlenu ― pisze John Eldredge. ― Jak wody. Jesteśmy niczym gałązki, które nie mogą żyć bez winorośli. Jezus to nie tylko postać z książki do nabożeństwa. To brakujące sedno twojej egzystencji. Mieć Jezusa ― mieć Go tak naprawdę ― to posiąść największy skarb na świecie. Przyjęcie Jego życia, radości, miłości i obecności nie da się porównać z niczym. Prawdziwe poznanie Jezusa jest naszą największą potrzebą i najgłębszym szczęściem.

Zacznij czytać i odkryj Pięknego Banitę sam dla siebie.

Pani siedząca obok mnie w samolocie musiała pomyśleć, że jestem psychicznie chory. Płakałem, a łzy płynęły mi strumieniami. Zakochałem się w Jezusie po raz drugi.

Reese, pastor z Atlanty, stan Georgia
Nigdy dotąd nie czytałam książki, która obudziłaby we mnie świadome pragnienie, by poznać Jezusa, pokochać Go i pozwolić, by przeze mnie żył.

Susan, nauczycielka z Nashville, stan Tennessee
Nie wiem, jak mam wyrazić wzruszenie. Mogę tylko powiedzieć, że moje serce i umysł żarliwie powtarzają: „Tak, tak, tak. Chcę poznawać realnego Jezusa!

Tamara, drużynowa skautek z Pendleton, stan Oregon

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Piękna książka o pięknym banicie

Trudno kochać kogoś, kogo się nie zna. Jeśli więc komuś zależy (a mnie zależy) na bliskiej relacji z Jezusem, to zachwyci go ta książka. Po niej Jezus staje się kimś nie tyko cudownym, ale też bliskim i znajomym. Ma się wrażenie, że się go poznało osobiście Jego boskość, ale i jego człowieczeństwo jest ukazane tak wyraźnie, że chce się iść za nim. Polecam

autor opinii: Anna Dranicka Madejska

Dobra książka

Ciekawe spojrzenie na Jezusa w stylu typowym dla Johna Eldredge. Emanuje wiarą i miłością do Jezusa. Polecam!

autor opinii: Krzysztof Paryła

Książka , która zmieniła moje życie...

"Piękny Banita" to absolutnie wyjątkowa opowieść-portret Jezusa. Jeśli masz wyobrażenie Jezusa , wymuskanego i chodzącego w chwale niczym z obrazków świętych to ta książka zburzy je i pokaże Ci Kogoś prawdziwego, wiarygodnego ...Kogoś , za kim będziesz szaleć . Zakochasz się w Nim i będziesz niejednokrotnie przy czytaniu płakać ze wzruszenia ,że był ktoś taki ,nadal jest i do tego bardzo Cię kocha. Będziesz chciał Go poznać , zaprosisz Go do swojego codziennego życia, ugotujesz z Nim zupę, pójdziesz na ryby i będziesz marzyć o spotkaniu z Nim ...Ja tak miałam , mam...Przeczytałam wszystkie książki J.Eldredga ,żadna mnie nie zawiodła .Przeżyłam renesans swojej wiary i nie wyobrażam sobie dnia bez Niego. Nie jestem starszą panią , która już tylko się modli / z całym szacunkiem do starszych pań:)/ .Jestem aktywną czterdziestką, uwielbiam szpilki , siłownię i różne ziemskie przyjemności ale...nade wszystko UWIELBIAM JEZUSA

autor opinii: Joanna Wiklińska

MOCNA KSIĄŻKA !!!

Przeczytałem już kilkadziesiąt książek o duchowości chrześcijańskiej i mimo tego co już wiem oraz po obaleniu bardzo dużo stereotypów na temat chrześcijaństwa, które wpajano mi wiele lat - ta książka jest BARDZO MOCNA w treść !!! Polecam każdemu kto chce zobaczyć prawdziwe chrześcijaństwo i go doświadczyć. Przeczytałem prawie wszystkie książki tego autora. Wielka szkoda, że PRAWDA jest tak strasznie przekręcona i zatarta... Idealna na prezent dla wierzącego ;) Takiego pokroju książki powinny być rozpowszechniane w każdym kościele !

autor opinii: Krzysztof

książka godna uwagi

Początkowo autor, na siłę wręcz próbuje wykazywać humor i agresję w Ewangeliach, tam gdize , moim zdaniem tego nie ma. Dość mocno krytykuje, tzw tradycyjną religijność.
W większości , jednak, mocno przybliża postać Jezusa, jako człowieka z krwi i kości, z wszystkimi tego konsekwencjami.
Z całą pewnością, książka ta pomaga, zrozumieć Jezusa, poznać go bardziej, i zbliżyć się do niego
Polecam każdemu, komu Jezus nie jest obcy

autor opinii: Adam Antosiak

Książka,która przybliża do Jezusa.

autor opinii: Agnieszka

kolejny Eldredge- jedna z najlepszych jego książek

Skończyłam lekturę "Pięknego Banity" wczoraj. Mocne. Chwilowo genialne. Czasem nudne, ale na końcu udało mu się doprowadzić mnie do łez.
Poprosiłam Jezusa, aby był przy mnie sobą i...podczas jednego dnia otrzymałam od niego: dwa śliczne serduszka (wtajemniczeni po lekturze wiedzą, o co chodzi) i dwa niesamowite spotkania/obrazy, które mnie strasznie rozczuliły. Mało tego, Jezus wczoraj wyszedł mi na spotkanie w drodze do domu i UDAŁO MI SIĘ TO ZAUWAŻYĆ :-)
Książka pomogła mi przyjrzeć się mojej religijności, czy nie jestem już zainfekowana religią na pokaz, pustą i nie sięgającą serca.
Polecam, ale może nie dla początkujących fanów Eldredge'a ;-)

autor opinii: Olka

Eldredge'a nie można czytać na kolanach

Zresztą tylko Biblie można.
Oprócz wielu słów prawdy, jakie do nas kieruje - często gorzkich słów prawdy, przy ktorych mozna sie tylko huknąć w piersi i zawołać "mea culpa", w niektórych momentach Johna ponosi nieco temperament... takie odnosze wrazenie.
Zresztą dokładnie to samo, tylko w drugą stronę, robi autor cennego skądinąd komentarza do polskiego wydania. Ten z kolei uważa, ze wizerunek jezusa, jaki przekazuje Jego depozytariusz - czyli Kosciół - jest jak najbardziej w porzadku. No nie wiem, patrząc na zajęcia z religii mojej córki... wcale nie jestem tego taka pewna...
W kazdym razie - uważam, że książka jest dla tych, ktorzy już coś wcześniej poczytali tego autora, inni mogą być z lekka zdegustowani. Ja, choc mam za sobą lekturę wszystkich książek Eldredge'a po pierwszym przeczytaniu walnęłam książkę do kąta. Potem zabrałam się do czytania drugi raz - no jakbym inną książkę czytała... Obraz Jezusa jako Mężczyzny, Wodza, Wiernego i Sprawiedliwego nie jest mi obcy - kto słuchał konferencji o. Fabiana Błaszkiewicza to wie. Szkoda, że "Chrystus Królem, Chrystus Wodzem" rzadko się śpiewa w kościołach... Po przeczytaniu " Banity" obudził się we mnie wielki głód, głód Jezusa prawdziwego.
No i w sumie - co mnie dziwi - pewien rodzaj satysfakcji, jak wiele wolnosci jest w Kosciele Katolickim - poczytajcie fantastyczne dywagacje, czy pastorom wolno pic wino oraz czy wierni moga słuchać pewnych rodzajów muzyki (jazz nowoorleanski bodajże).

autor opinii: Gosja

Najmocniejsza z książek Eldredga'a

Przeczytałam chyba wszystkie książki Johna - ta jest najcudowniejsza. Ale być może najbardziej "brutalna", bo prawda o Jezusie z Nazaretu to nie bajeczka dla grzecznych dzieci. To jest przecież historia o człowieku, którego zabito w odpowiedzi na Jego sposób życia z Bogiem. Jeśli nie przeczytałeś nigdy Biblii to może spróbuj tej książki. Zachwycający obraz Jezusa i bez religijnej "mgły". Najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałam.

autor opinii: MM

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: John Eldredge
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788363488000
ISBN: 978-83-64488-00-0
ID: 235720

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Piękny Banita Piękny Banita
39.99 zł
33.75 zł
Oszczędzasz 6.24 zł (16%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...