TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus

Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus jest pozycją zawierającą rozważania Sługi Bożej s. Leonii Nastał O niemowlęctwie duchowym. Najważniejszym jej składnikiem jest nowenna do Dzieciątka Jezus.

Służebnica Boża Siostra Leonia Nastał jest postacią niezwykłą, o czym świadczy jej głębokie życie wewnętrzne ujawnione w zapiskach duchowych i innych pismach. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Ogrom pracy nie stał się przeszkodą w życiu wewnętrznym – przeciwnie, s. Leonia każdą wolną chwilę poświęcała na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu.

Niemowlęctwo duchowe scharakteryzowane w pismach służebnicy Bożej jest oryginalną drogą duchowości opartą na pokorze, aż do unicestwienia i bezgranicznej ufności Bogu. Stawia człowieka wobec Boga w postawie bezradnego niemowlęcia, które od Niego oczekuje wszystkiego, a samo w niczym się Mu nie sprzeciwia. Jest to droga, którą do świętości może iść każdy, bez względu na stan życia.

Weźcie to Dziecko w wasze wnętrze. W wasze oczy, w wasze ręce, w wasze usta, w wasze serce. Niech wasze oczy patrzą jak oczy Jezusa, tzn. niech to będzie spojrzenie wiary, spojrzenie poprzez Ewangelię – na życie, na świat, na rodzicielstwo, na dobra materialne, na cierpienie, na wszystko. Niech wasze ręce pracują jak ręce Chrystusa – a będzie to najbardziej solidna, twórcza praca (Jan Paweł II w Tondo w Manilii).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 110x160
EAN: 9788375950892
ISBN: 9788375950892
ISSN: 9788375950892
ID: 114080

Zobacz również

Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...