TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nadzieja powołania. Myśli o kapłaństwie

Na ogół o śp. księdzu Janie Twardowskim pamiętamy jako o poecie, który był księdzem. W powszechnej opinii szczególnym zainteresowaniem cieszy się poezja księdza Twardowskiego.

Tych, którzy tak myślą o nim i podziwiają go głównie za jego przepiękną poezję, trzeba uprzedzić: w tej książce spotykamy nie poetę nade wszystko, ale Człowieka: głęboko wierzącego chrześcijanina nieustannie zdumionego, że Bóg obdarzył go niepojętą łaską i tajemnicą kapłaństwa Chrystusowego.

Teksty tu umieszczone pokazują, jak niewyczerpanym źródłem radości i siły było dla księdza Twardowskiego kapłaństwo: boskim darem i zobowiązaniem, pobudzającym go stale do pokornego nawrócenia, trwania w modlitewnym zjednoczeniu z Tym, który go na drogę kapłaństwa powołał i stale na niej prowadzi, drogocennym skarbem i cudem, o którym chętnie opowiadał on innym, wkładając w to przepowiadanie całą żarliwość swojej żywej wiary, także całą swą poezję, prostą i głęboką, całego siebie.

Zebrany w książce zbiór homilii i innych pism o kapłaństwie ma bardzo osobisty charakter - odsłania duszę księdza Twardowskiego i prowokuje do odczytywania zebranych tekstów.

Ksiądz Jan otwiera przed człowiekiem perspektywę pełnego życia: sensownego, intensywnego, obfitującego w niespodzianki, nierzadko dojmujące rozterki i krzyże, które prowadzą jednak do pokoju i radości w Bogu, jakich na innej drodze, przez siebie samego wymyślonej, człowiek osiągnąć nie może.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bernardinum
Autor: ks. Jan Twardowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788373805811
ISBN: 9788373805811
ID: 76891

Zobacz również

Nadzieja powołania. Myśli o kapłaństwie
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...