TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Największe głupstwo w oczach świata

Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus? Czy jest to tylko postać historyczna, temat niedzielnego kazania albo główny bohater kreskówki dla dzieci, którą w święta puszczają w telewizji?

Taki Jezus jest dla nas wygodny, bezpieczny, przewidywalny i mający niewiele wspólnego z naszą codziennością. Nikogo nie gorszy, nie szokuje. W oczach świata wiara w takiego Jezusa oraz w zbawienie jest głupstwem, czymś pozbawionym sensu.

Ale co, jeżeli On jest kimś innym niż Jego obraz, który w moim umyśle i sercu stworzyła kultura, telewizja, moje doświadczenia? Co, jeżeli Jezus dziś przyszedłby do naszego kościoła i wcale nie stanąłby na ambonie, ale przyniósłby na przykład kij baseballowy i zaczął wywracać ławki czy krzesła? Taki Jezus byłby dla nas szokujący. Co prawda w naszych kościołach nie sprzedajemy gołębi, ale chyba wielu z nas musi przyznać, że podczas niedzielnego nabożeństwa więcej w naszych głowach kalkulacji, handlu i przeliczeń niż modlitwy.

Jak byś się zachował, gdyby w niedzielę podszedł do Ciebie Jezus i bez pardonu wywrócił Twoje krzesło? Czy dla takiego Jezusa byłoby w ogóle miejsce w Twoim kościele, w Twoim życiu, a nawet w wyobraźni?

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Joanna Śliż
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 144
EAN: 9788378292883
ISBN: 9788378292883
ID: 442513

Zobacz również

Największe głupstwo w oczach świata
24.90 zł
18.53 zł
Oszczędzasz 6.37 zł (26%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...