TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Namaszczenie chorych. Prawo Kościoła na co dzień

Fakty cierpienia i choroby stają przed każdym z nas i zmuszają do zadawania pytań. Autor pomaga zrozumieć sens sakramentu namaszczenia chorych i omawia związane z nim zagadnienia.

Zasadniczym celem tego sakramentu jest udzielenie chrześcijaninowi, który doświadcza stanu ciężkiej choroby lub starości, łaski umocnienia, pokoju i odwagi oraz odnowienie ufności i wiary w Boga. Jest on zarazem darem pozwalającym głębiej zjednoczyć się z męką Chrystusa. Stanowi wsparcie w uzdrowieniu duszy, a jeśli jest taka wola Boża - również i ciała. Sakramentu tego udziela się także w obliczu nadchodzacej śmierci, ale nie są to jedyne okoliczności, kiedy możemy i powinniśmy go przyjąć.

W kolejnych rozdziałach książeczki Autor wyjaśnia m.in., kto może udzielić sakramentu namaszczenia chorych, jak przebiega sam obrzęd, jak często można ten sakrament przyjmować, czy można go komuś odmówić, co to jest i kiedy jest udzielany wiatyk. Publikacja, napisana przejrzystym językiem, przybliża temat uniwersalny, każdy z pożytkiem może do niej sięgnąć.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: ks. Benedykt Glinkowski
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 48
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370157111
ISBN: 83-7015-711-4
ID: 20408

Zobacz również

Namaszczenie chorych. Prawo Kościoła na co dzień
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...