TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nennolina. Światełko Jezusa

Ocena:
(1 opinii)

"Nennolina. Światełko Jezusa" to piękna i niezwykle wzruszająca opowieść o małej włoskiej dziewczynce, która bardzo pokochała Jezusa. Nennolina była niezwykłym dzieckiem: wesołym i figlarnym, a zarazem rezolutnym i wrażliwym. Często płatała figle, a jej mama żartowała, że dobrze, iż jej córeczkę strzeże Anioł Stróż, gdyż sama nie dałaby rady.

Gdy Nenne miała pięć lat, ujawniła się u niej ciężka choroba. Pomimo cierpienia, bolesnych badań i zabiegów nadal była pogodną i wesołą dziewczynką. Co więcej, to ona często pocieszała swoją mamę, gdy płakała, a nawet strofowała innych, że nie umieją przyjąć tego, co Pan Jezus im ofiaruje. Jej wielką miłość do Jezusa ukazują także jej proste i ciepłe liściki, które do Niego pisała.

Choć Nennolina przeżyła zaledwie sześć lat, dziś jest znana prawie na całym świecie. W 2007 roku Ojciec Święty Benedykt XVI podpisał dekret uznający heroiczność jej cnót i wyraził nadzieję, iż wkrótce zakończy się jej proces beatyfikacyjny.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wartościowy prezent dla dziecka

Piękna, mądra książeczka dla dzieci w wieku od 5-6 lat wzwyż. Jest skróconą, uproszczoną, ilustrowaną wersją książki "Nennolina. Sześcioletnia mistyczka" i napisana została w konwencji rozmowy między współcześnie żyjącą mamą i córką. Bohaterka tej książki - Antonietta Meo - jest u nas w Polsce zdecydowanie zbyt mało znana! To przekochane, przedobre, nadzwyczaj wrażliwe dziecko, które w trakcie swojego krótkiego życia ukochało Boga i ludzi jak mało kto. Nenne wskutek amputacji kończyny musiała chodzić na ciężkiej drewnianej nodze, ale serduszko miała lekkie jak motyl, który unosił się prosto ku Niebu. Umarła z ogromną godnością i teraz z pewnością się za nami wstawia. Warto zapoznać nasze dzieci z tą śliczną postacią, by mogły się od niej uczyć głębokich wartości!

autor opinii: Maria z Rzeszowa

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Joanna Wilkońska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788374823739
ISBN: 9788374823739
ID: 188506

Zobacz również

Nennolina. Światełko Jezusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...