TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości?

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Czy gniew jest zły i grzeszny? Jak rozumieć słowa zawarte w Piśmie Świętym przedstawiające obraz zagniewanego Boga? Czy Bóg się złości tak samo jak my? Czy Jego gniew jest święty, a nasz grzeszny? W jaki sposób przeżywać gniew, by zbliżał nas do Boga, a nie oddalał od Niego? Czy chrześcijanin może się złościć, a nawet gniewać się na samego Boga?

Książka "Nie święty gniew" to publikacja, w której Danuta Piekarz, wędrując po kartach Biblii, wnikliwie bada najrozmaitsze przejawy gniewu. Przybliża zwłaszcza te, które towarzyszą ludziom w kontaktach z Bogiem.

Łatwo nam oskarżać autorów biblijnych, a nawet samego Boga, za ich gwałtowne reakcje, które są opisane na kartach świętych ksiąg. Jeśli jednak wczytamy się w nie bez uprzedzeń, odkryjemy, że właśnie ten rozgniewany Bóg jest nam bardzo bliski.

***

Danuta Piekarz biblistka i italianistka, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II oraz w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. W latach 20082013 była konsultorką Papieskiej Rady ds. Świeckich. Opublikowała kilkanaście książek i artykułów o tematyce biblijnej.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Danuta Piekarz
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 194x124
EAN: 9788327716422
ISBN: 9788327716422
ID: 440714

Zobacz również

Nie święty gniew. Co Biblia mówi o złości?
24.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...