TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg wie, że się gniewasz

Ocena:
(4 opinii)

Uznaj swój gniew! Nazwij krzywdę po imieniu i uznaj winę sprawcy! Przebacz dopiero wtedy, gdy do tego dojrzejesz – a nie w reakcji na przeprosiny! Nieczęsto słyszymy takie słowa. Zazwyczaj uczy się nas panować nad swoim gniewem, tłumić go. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.

Gniew jest naturalną reakcją psychiczną mająca chronić nas przed bezpośrednim zagrożeniem lub zranieniem. Potrzebujemy go; bez niego nie zdołalibyśmy przeżyć. Groźny staje się dopiero tłumiony gniew, który w końcu doprowadza do wybuchu wściekłości lub destrukcji, niszcząc więzi z innymi ludźmi. Tłumiony gniew może zawładnąć nami całkowicie, przesłonić naszą prawdziwą tożsamość, uniemożliwić nawiązywanie relacji z innymi ludźmi i zamknąć nas w pułapce własnych emocji.

Aby wyrwać się z morderczego uścisku tłumionego gniewu, trzeba się nauczyć go wyrażać – uczciwie i bezpośrednio. Uczciwość tworzy przestrzeń dla bliskich więzi, pozwalając okazać szacunek samym sobie oraz innym jako równorzędnym partnerom.

Ta książka uczy nas, jak we właściwy sposób wyrażać gniew, a także jak i kiedy udzielić przebaczenia. Książka oparta jest na przykładach zaczerpniętych z życia innych ludzi. Jakże często jednak możemy dostrzec w tych sytuacjach własne doświadczenia. Nie ma bowiem takiej osoby, która nie doświadczałaby gniewu. Sprawmy zatem, aby stał się on źródłem pozytywnej energii!

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

bardzo ciekawa ksiazka ,opisujaca rozne sytuacje zyciowe,bardzo dobrze sie czyta

autor opinii: Czeslawa Pojasek

pozytywna

konkretne przykłady jak poradzic sobie z bólem który jest wynikiem gniewu.dziękuje za książkęi pozdrawiam!!

autor opinii: adam mikielski

godne polecenia!

Książki, które proponuje księgarnia, to pozycje z najwyższej półki. Zresztą polecam samych autorów tych pozycji i inne ich książki. Zawsze wybieram je na prezent. Gratuluję Właścicielom dobrych wyborów!!!!

autor opinii: Maria Królik

godne polecenia!

Książki, które proponuje księgarnia, to pozycje z najwyższej półki. Zresztą polecam samych autorów tych pozycji i inne ich książki. Zawsze wybieram je na prezent. Gratuluję Właścicielom dobrych wyborów!!!!

autor opinii: Maria Królik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Priscilla Herbison
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 136
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788360703830
ISBN: 978-83-60703-83-0
ID: 69354

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bóg wie, że się gniewasz Bóg wie, że się gniewasz
14.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...