TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nieporadnik małżeński

Ocena:
(8 opinii)

"NIEPORADNIK" – dlatego, że na ogół jesteśmy bardzo nieporadni w naszym codziennym życiu małżeńskim. Nie potrafimy kochać, nie potrafimy rozmawiać ze sobą, nie rozumiemy siebie nawzajem, jesteśmy nieprzygotowani do małżeństwa... Nasze najlepsze intencje często spotykają się z zupełnie opaczną interpretacją współmałżonka i stają się konfliktogenne. Uczymy się wciąż na własnych błędach, a nierzadko okazuje się, że mądry Polak po szkodzie, czyli po rozwodzie...

"NIEPORADNIK" – bo choć zawiera liczne odpowiedzi na pytania, jakie stawiali małżonkowie, to nie jest poradnikiem. Nie daje recept ani nie przynosi rozwiązań, choć ukierunkowuje poszukiwania. Uczy dialogu, uczy samodzielnego, we dwoje, wychodzenia z kryzysów i rozpoznawania, w jaki sposób przeżywany konflikt może być twórczy. Ukazuje, w jaki sposób można poznawać się nawzajem i prowadzić dialog, jak inaczej popatrzeć na współmałżonka, by zobaczyć w nim dobro. Celem tej książki jest bardziej dodanie odwagi i nadziei, że wyjście z kryzysu jest możliwe, niż doradzanie czegokolwiek.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Niecodzienny poradnik

Myślę że warto przeczytać tę pozycję bo autor przedstawia od strony wewnętrznej problemy małżeńskie często dając punkty widzenia obu stron : mężczyzny i kobiety równocześnie dając ogląd obiektywny danej sytuacji w formie listów, odpowiedzi . Jest skoncentrowany na rozwiązaniach w formie dialogu co nazywa tu psychologią komunikacji.warto spróbować to nic nie kosztuje, a dzięki tym ,,historiom" innych małżeństw dowiesz się, że nie jesteś sam.polecam!

autor opinii: Anna

Super!

Rewelacja. Polecam. Warte każdych pieniędzy!

autor opinii: Darek

"Nieporadnik małżeński" -opinia pozytywna

Moim zdaniem książka jest naprawdę dobra. Skierowana dla małżeństw mających problemy i niewiedzących jak je naprawić i czy je naprawiać. Autor pisze że to "Nieporadnik" ale jednak w treści są porady. Przede wszystkim pokazuje zachowania obu stron, co wywołuje te zachowania i w tym momencie mamy podpowiedź jak uniknąć tego problemu. Ponadto w jednej książce poruszonych jest wiele problemów z, którymi borykają się małżeństwa, można z tymi sytuacjami się utożsamić i znaleźć wytłumaczenie i radę. Cenne jest też to że nawet w ciężkich problemach np zdradach, różnicach charakteru autor nie zaleca od razu rozwodu jak wielu psychologów ale pokazuje drogę naprawy i daje nadzieję na odbudowanie więzi.

autor opinii: Ilona Kaiser

Po lekturze "Nieporadnika"

Chyba lepiej byłoby, gdyby Autor zamiast na ilość pzredstawionych przypadków postawił na szczegółowość - owszem, sporo można się dowiedzieć o przypadłościach małżeńkich I wychodzeniu z nich, ale najwięcej dałoby dokłądniejsze podzielenie się poszczególnych par tym JAK DOCHODZILI DO POROZUMIENIA I PONOWNEGO ROZPALENIA MIŁOŚCI. Samo stwierdzenie "w naszym przypadku trwało to długo" nie wyjaśnia najciekawczego: co się działo w tym czasie I jak radzili sobie na co dzień z powracającymi zmorami przeszłości.
Ogółem: książka potrzebna bardzo, ale zbyt schematyczna, y naprawdę miała pomóc małże.nstwom w bardzo głębokich problemach.

autor opinii: Ryszard Plantos

Książka na pewno czegoś uczy. Można dzięki niej spojrzeń na pewne zagadnienia z innej strony. Moim zdaniem jednak dużo w niej powtarzanych wszędzie banałów. Mało odkrywcza.

autor opinii: Ola Pyla

polecam

Szczerze polecam małżeństwom, nie tylko tym w kryzysie a może zwłaszcza tym jeszcze mocno zakochanym w sobie bez przykrych przejść Pokazuje jak postępować by nie doszło do najgorszego.

autor opinii: Aneta Majewska

NIEPORADNIK MAŁŻEŃSKI

Jest bardzo ciekawą książką ,pomogła mi zrozumieć co mogę jeszcze poprawic w swoim małżeństwie ,pomogła mi także zrozumieć jak ważna jest rola Mamy i teściowej w życiu dzieci ,ale nie do przesady ,pępowina powinna być ucięta ,naprawdę polecam ,uczy przedewszystkim że trzeba rozmawiać - czyli DIALOG

autor opinii: Ewa Zaborska

serdecznie polceam

Książka ta jest bardzo interesująca,porady tam zawarte bardzo praktyczne i skuteczne.
Czyta się szybko i przyjemnie. Serdecznie polecam

autor opinii: Marlena Kopeć

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Jerzy Grzybowski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 314
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788372569271
ISBN: 978-83-7256-927-1
ID: 360071

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Nieporadnik małżeński Nieporadnik małżeński
26.00 zł
23.15 zł
Oszczędzasz 2.85 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...