TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

(Nie)? wiarygodne zmartwychwstanie

Ocena:
(3 opinii)

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi ma niejasny obraz prawdy religijnej. Dawne, uniwersalne przekonania o obiektywnej prawdzie zastąpione zostały spersonalizowanymi i bardzo zrelatywizowanymi wersjami „prawdy dla mnie”.

Wiele młodych ludzi postrzega prawdę w sposób pragmatyczny, jako to, co im osobiście sprawdza się w życiu. W ogóle nie interesują się tym, co jest prawdą w sensie absolutnym. Dlatego odchodzą od wiary i od Kościoła.

Historyczny fakt zmartwychwstania Jezusa jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Nie jest jakąś fakultatywną prawdą wiary, jest fundamentem wiary! Bez zmartwychwstania Jezusa nie ma chrześcijaństwa.

Przekonanie o prawdziwości chrześcijaństwa nie polega na wierze w system moralności religijnej – własnej lub cudzej – tylko na osobistym zaufaniu historycznemu, powstałemu z martwych Jezusowi.

Bez historycznego zmartwychwstania Jezusa wiara chrześcijańska nie jest prawdziwym lekiem, ale zwykłym religijnym placebo. Jeśli Jezus nie powstał z martwych, fizycznie i dosłownie, to kult, wspólnota, studia biblijne, życie chrześcijańskie, moralne postępowanie i sam Kościół stają się pozbawionymi wartości ceremoniami.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna pozycja książkowa

Świetna książka, napisana doskonałym językiem, który jest zrozumiały dla każdego. Szybko i ciekawie się ją czyta. Gorąco polecam!

autor opinii: Magdalena Wicik

opinia do książki Nie Wiarygodne Zmartwychwstanie

Książka daje dużo do myślenia , wciąga czytelnika i wyjaśnia wiele zagadnień wiary katolickiej w sposób zrozumiały. Bardzo lubię czytać książki o tej i podobnej tematyce . Polecam i dziękuję .Miłego czytania.

autor opinii: Barbara Marut

(Nie)? Wiarygodne zmartwychwstanie

Po przeczytaniu tej książki dotarło do mnie że moja wiara w Boga była do tej pory uboga o jedną, ale podstawową rzecz - przeświadczenie że to, co stało się 2000 lat temu było prawdą. Teraz jestem tego pewien, że Jezus żył, pracował, nauczał, zmarł na krzyżu i zmartwychwstał NAPRAWDĘ. Autor doszedł także do takiej konkluzji, tylko Jemu nikt nie podstawił pod "nos" gotowej książki...

autor opinii: Tomasz Grudziński

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Josh McDowell, Sean McDowell
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 328
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374920858
ISBN: 9788374920858
ID: 122762

Zobacz również

(Nie)? wiarygodne zmartwychwstanie
26.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...