TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nikt nie rodzi się chrześcijaninem

Pomimo powszechnej praktyki chrztu dzieci w okresie niemowlęctwa, od pewnego czasu coraz częściej mamy do czynienia z dziećmi i młodzieżą, którzy nie otrzymali sakramentu chrztu w tym czasie.

W Polsce duszpasterze z nieochrzczonymi dziećmi spotykają się zwykle w okresie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Jak dotąd, nie ma u nas ogólnie obowiązujących wskazań, jak należy postępować w takich przypadkach.

Sposób przygotowania dzieci w wieku szkolnym do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego i czas jego trwania praktycznie zależy od miejscowego duszpasterza.

Nierzadko księża udzielają sakramentu chrztu dzieciom przed Pierwszą Komunią Świętą jedynie po bardzo krótkim pouczeniu, posługując się rytuałem chrztu niemowląt, który w takim przypadku nie odpowiada sytuacji, w jakiej znajdują się dzieci.

Istnieje zatem pilna potrzeba opracowania takiego obrzędu według wskazań zawartych w rozdziale V Rytuału "Obrzędy chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych".

Autor, na podstawie doświadczeń Episkopatów innych krajów, podejmuje w tej książce próbę ukazania, jak mógłby wyglądać taki katechumenat dzieci w wieku szkolnym i jakie mogą wypływać z niego korzyści.

Rozszerzając temat ukazuje również konieczność dobrego przygotowania do pozostałych sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Czesław Krakowiak
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 152
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788377972434
ISBN: 9788377972434
ID: 296458

Zobacz również

Nikt nie rodzi się chrześcijaninem
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...