TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O głupocie

Ocena:
(1 opinii)

Najnowsza książka ks. Andrzeja Zwolińskiego jest poświęcona fenomenowi głupoty w różnych aspektach: filozoficznym, naukowym, biblijnym, religijnym, duchowym. Autor omawia również pojęcia ściśle powiązane z głupotą: pychę, manipulację, kłamstwo, przesądy i zabobony, magię, demagogię.

Głupota oddala od Boga, czyniąc serce człowieka opieszałym w poznawaniu siebie, świata i innych stworzeń. Jest grzechem zaniedbania lub odrzucenia możliwości, które Bóg wpisał w umysł i serce człowieka. Myśliciele w ciągu wieków namysłu nad głupotą sformułowali wiele cech, które ją opisują. Głupota jest jednak pusta, nie ma nad czym rozmyślać i czym się zająć. Dlatego opanowuje ją nuda, gdyż brak jej własnych myśli i fantazji. Na różne sposoby opisany fenomen głupoty nie daje jeszcze pełnego jej obrazu. Głupota rozwija się wraz z człowiekiem i chociaż sama jest prosta, a nawet prostacka, to wchodzi w coraz bardziej skomplikowane relacje i rzeczywistości, które pojawiają się w świecie ludzi. Czerpie, na zasadzie pasożyta, z mądrości, wykoślawiając jej dorobek i owoce.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

refleksja

Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam.W sposób logiczny i zrozumiały przedstawione jest pojęcie głupoty, pochodzenie i jej skutki. Z perspektywy zdarzeń, historii i konkretów ludzkiego życia oglądamy jak na dłoni pustkę i dudniące echo grzechu głupoty. Treść tej książki może spowodować, że kto wie, może zdążymy zmienić bieg wielu spraw w naszym życiu?
Książkę ks. Zwolińskiego kupiłam na początku lipca. Okazała się piękną przygodą na czas wakacji. Autorowi - dziękuję.

autor opinii: Renata Polak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: ks. Andrzej Zwoliński
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 140x201
EAN: 9788375954920
ISBN: 978-83-7595-492-0
ID: 240066

Zobacz również

O głupocie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...