TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O mitrę hospodarską

Ocena:
(1 opinii)

Połowa XVI wieku. Rzeczpospolita u szczytu swej chwały. Skutecznie – bo dyplomatycznie i zbrojnie – dbająca o przyjaźń swych sąsiadów.

On – książę Jakub Bazylik Heraklides – elokwentny, przystojny, odważny, szukający poparcia, by zdobyć tron w mołdawskiej Suczawie. Ona – Krystyna Zborowska – siostra słynnego banity Samuela, szlachetna, urocza i dobroduszna panna, od młodości z wzajemnością zakochana w księciu.

A pomiędzy nimi: sekrety i spiski, polityka z jej racjami stanu i interesami publicznymi oraz prywatnymi, a także zbrojna wyprawa po mitrę hospodarską, czyli książęcą koronę sąsiada Polski.

Jeske-Choiński w porywającym stylu ukazuje potęgę Rzeczpospolitej, siłę jej możnych panów, wielkość husarii, wolność i swawolę szlachty oraz narastające spory religijne trawiące chrześcijaństwo.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Arcydzieło

Jest czymś nidopuszczalnym zapominać o takich utworach, ale nawet to zapomnienie nie zburzy tego pomniku, który jest trwalszy od spiżu! Jeske-Choiński powinien jak najszybciej zająć zasłużone miejscie obok swojego rywala i przyjaciela Sienkiewicza!

autor opinii: Paweł

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Autor: Teodor Jeske-Choiński
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 416
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788381010658
ISBN: 9788381010658
ID: 367101

Zobacz również

O mitrę hospodarską
29.90 zł
28.14 zł
Oszczędzasz 1.76 zł (6%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...