TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O modlitwie. Medytacje Ojca Św. Franciszka

autor: Franciszek

"O modlitwie" to tekst rekolekcji wygłoszonych przez o. Jorge Mario Bergoglio SJ w 1990 roku w La Plata. Zawiera cenne wskazówki na temat m.in. modlitwy w obecności Boga, modlitwy wstawienniczej i we wspólnocie, samotności przed Bogiem, ograniczeń i słabości modlitwy oraz różnic w modlitwie do Ojca, do Syna lub do Ducha Świętego.

Książka zawiera także praktyczną zachętę do modlitwy: "modlitwę pięciu palców", którą propagował arcybiskup Buenos Aires, obecnie Papież Franciszek.

To prosty sposób, dostępny nawet dla dzieci, aby każdego dnia praktykować modlitwę za tych, którzy jej naprawdę potrzebują: za bliskich, za rodziców, nauczycieli, profesorów i katechetów, za przełożonych, sprawujących władze i stanowiących prawa, za pogrążonych w trudnościach, a na końcu - widząc już swoje problemy we właściwej perspektywie - za samych siebie.

Warto stosować tę metodę i rozpowszechniać ją wśród rodziny i znajomych oraz we wspólnotach. Dodatek stanowią modlitwy wypowiedziane publicznie przez Ojca Świętego.

Papież Franciszek jest człowiekiem wielkiej modlitwy. Jego siłą jest głębokie życie duchowe oraz doświadczenie duchowości ignacjańskiej, praktykowanej przez jezuitów. Oby "szkoła modlitwy" Papieża Franciszka sprawiła, że cała rodzina Kościoła przylgnie jeszcze bardziej do Chrystusa przez modlitwę.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788378645009
ISBN: 978-83-7864-500-9
ID: 280655

Zobacz również

O modlitwie. Medytacje Ojca Św. Franciszka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...