TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Obietnica. Historia, którą napisało życie

Ocena:
(4 opinii)
Dworzec. Ktoś przeraźliwie krzyczy. Jacyś ludzie o twarzach upiorów chwytają moje rodzeństwo i wrzucają do bydlęcych wagonów. Na peronie leży w kałuży krwi noworodek. Malutka dziewczynka, córeczka naszych sąsiadów. Wszystko płonie. Z głośników słychać przeraźliwe słowa: "Stacja Sybir".

Uderza we mnie tłum ludzkich szkieletów. Spadam na szyny. Pragnę uciec przed pędzącym pociągiem, który jest coraz bliżej i bliżej. Ciało odmawia posłuszeństwa. Paraliżuje mnie strach. Gwizd maszyny wyrywa mnie ze snu. Jeszcze słyszę wycie ludzi i pociągu, jeszcze widzę krew i twarze demonów. Wracam z piekła, które wciąż żyje w moich snach. Mówię sobie: Już dobrze, to tylko sen, zły sen.

Znów zasypiam, śnię głód, którego "tam" doświadczyłam. Budzi mnie mój własny krzyk. Już nie zasnę tej nocy. Będę do świtu palić światło, będę czytać, będę się modlić. Będę złościć się na samą siebie, że po sześćdziesięciu latach wciąż boję się ciemności. Dlaczego nie potrafię otrząsnąć się z przeszłości?

Tak rozpoczyna się historia Heni, która pewnej zimowej soboty 1940 roku została brutalnie wyrwana z domu i z dziewczęcych marzeń o pięknym życiu.

Ludzie o twarzach upiorów przepędzili ją przez kolejne stacje życia, coraz dalej i dalej od rodzinnych stron, a potem i od tych, których kochała.

Co ją trzymało przy życiu? Jak w miejscu, w którym bliżej ludziom do śmierci niż do życia, można poznać prawdziwą miłość? Czy obietnice, które złożyła na tej nieludzkiej ziemi, udało się wypełnić? Dlaczego ta historia dziś powraca i znów budzi tyle emocji?

Książka wydana pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

rewelacyjna

Książka, a raczej historia godna polecenia. W czasach kiedy tak wiele mamy a jednak za czymś stale gonimy.... "Obietnica..." przypomina nam, że mamy wszystko co w życiu najważniejsze: rodzinę, miłość, dom...

autor opinii: Magdalena J.

obietnica

książka godna polecenia przeczytałam ja jednym tchem nie jedna kropla łzy mi poleciała

autor opinii: teresa witkowska

Wzruszająca historia.

Jest to Książka, którą czytałam z bolem w sercu, ze łzami w oczach z przrazeniem...każdym słowem chłonełam opowieść Pani Henryki...bo to wlaśnie jest historia, to jest prawdziwa historia, którą napisało życie...każdy powinien poznać tą historię...Pani Henryce i Ks. Arkowi dziękuję za ta książkę.

autor opinii: Agnieszka Dorosz

Wspaniała .

Polecam każdemu, któremu nieobca jest historia. Czytałam z zapartym tchem. Dostarczyła mi wiele wzruszeń. Nie mogłam się oderwać. Cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

autor opinii: Ilona Dylewska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Henryka Paśnik, ks. Arkadiusz Paśnik
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788377973257
ISBN: 9788377973257
ID: 290307

Zobacz również

Książka wyróżniona Obietnica. Historia, którą napisało życie
36.95 zł
29.28 zł
Oszczędzasz 7.67 zł (21%)
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...