TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Odbudowana. Czyli jak przebudzić wiernych

Ocena:
(2 opinii)

Nowa książka z serii Nowej Ewangelizacji pod patronatem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Bestseller w USA!

Polecamy księżom i świeckim szukającym konkretnych wskazówek, jak rozbudować swoją parafię. Historia katolickiej parafii została napisana w formie przewodnika przez świeckiego i proboszcza jednej z najprężniej rozwijających się parafii w Stanach Zjednoczonych.

Czytając książkę odkrywamy, że problemy parafii za oceanem są bardzo bliskie tym, z którymi borykają się polskie parafie. Przedstawione w książce rozwiązania i świadectwa pomogły odbudować niejedną wspólnotę.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi recenzjami:

"Odbudowana" to świetny materiał dla parafii poszukujących nowych pomysłów i świeżego spojrzenia na przyprowadzanie wiernych bliżej Chrystusa w trzecim tysiącleciu.

Jego Ekscelencja William E. Lori, Arcybiskup Baltimore
"Odbudowana" jest odpowiedzią na najważniejsze wyzwanie, przed którym stoją dzisiaj nasze parafie: jak tworzyć wspólnoty pełnych wiary apostołów, wezwanych do nieustannego nawracania się i służby? Będąc pełną humoru, szczerości i przenikliwości, książka ta jest zarazem fascynującym i praktycznym przewodnikiem dla duchownych i świeckich, którzy Nową Ewangelizację biorą na poważnie.

Jego Ekscelencja Joe S. Vásquez, Biskup Austin
Ta historia odnowy katolickiej parafii to lektura obowiązkowa dla proboszczów i przyszłych proboszczów. Jest wspaniałym świadectwem przemieniającej mocy Bożej miłości, gdy mówimy "tak" naśladowaniu Jezusa w autentycznym apostolstwie, skoncentrowanym na słowie i sakramencie.

John Horn, S.J.
Rektor Seminarium Duchownego Kenrick-Glennon, Archidiecezja St. Louis
To wyjątkowo praktyczny przewodnik, napisany przez dwóch zwyczajnych liderów, którzy wykonali nadzwyczajną pracę. Stawiają przed nami wyzwanie, aby wyciągnąć lekcję z ich doświadczenia kształtowania zdrowej parafii, zbudowanej na fundamencie radykalnego wezwania do ewangelicznej nadziei oraz skoncentrowanej na tworzeniu uczniów i oddanej docieraniu do zagubionych.

Theresa Rickard, O.P., Dyrektor Wykonawczy Renew International
Tętniące życiem parafie są niezbędne, jeśli mamy na nowo zaproponować geniusz katolicyzmu ludziom naszych czasów. "Odbudowana" jest bardzo potrzebną i dobrze napisaną książką. White i Corcoran są niezwykle szczerzy, dogłębnie rozumieją realne problemy współczesnych parafii i z pełnym zapałem chcą im pomóc stać się parafiami optymalnymi.

Matthew Kelly, autor książki "Rediscover Catholicism"
White i Corcoran stawiają przed nami wyzwanie, aby dostrzec fakt, że nasze parafie stały się miejscami wymiany konsumenckiej i jako takie utraciły swoją zdolność przemieniania ludzkiego życia. Autorzy przypominają nam, że w celu odnalezienia naszego zapału i entuzjazmu musimy wrócić do fundamentu głoszenia Słowa Bożego, odnajdywania zagubionych i zachęcania ich do powrotu do domu i włączenia się w jego odbudowywanie.

ks. Richard Vega,
Proboszcz parafii p.w. św. Franciszki Rzymianki, Azusa, Kalifornia
Można by pomyśleć, że z uwagi na to, jak ważny jest temat parafii, napisano o niej wiele wspaniałych książek. Nie napisano. White i Corcoran raczą nas długo wyczekiwaną i szczerą dyskusją na temat misji, posługi i struktur w obrębie parafii. To bardzo przydatny materiał dla wszystkich, którym parafie katolickie są bliskie sercu.

Christopher C. Anderson
Dyrektor Wykonawczy Krajowego Stowarzyszenia Apostolstwa Świeckich
To teologia praktyczna w najlepszym wydaniu. Gratulacje dla White’a i Corcorana, którzy przejrzyście opisali istotę życia parafialnego w świetle nakazu ewangelicznego: "Idźcie i pozyskujcie uczniów!" Dla każdego proboszcza chcącego pomnożyć zdrowie duchowe swojej parafii to przystępna lektura, od której trudno się oderwać - prawdziwy skarb, drogocenna perła!

Michael J. Begolly
Proboszcz parafii na Wzgórzu św. Piotra, New Kensington, Pennsylvania

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Książka okazała się idealnym prezentem.

autor opinii: Justyna

Konieczność reformy

Dzisiaj nie tylko Europa jest w kryzysie. ten kryzys mamy już u siebie, w Polsce, w każdej parafii. Samo czekanie (bez działania) nie jest rozwiązaniem. Jeżeli jest choroba, to musi być lekarstwo. Trzeba korzystać z cudzych doświadczeń. Mamy być żywym Kościołem.

autor opinii: Wacław Buryła

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Przystanek Jezus
Autor: Michael White
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788363739041
ISBN: 9788363739041
ID: 328331

Zobacz również

Odbudowana. Czyli jak przebudzić wiernych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...