TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów

Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy Was o wydaniu książki Davida A. Reeda, Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów.

Jest to już klasyczny podręcznik, który doskonale sprawdził się jako pomoc do prowadzenia rozmów ze Świadkami Jehowy. Jego ogromną zaletą jest praktyczne uporządkowanie, przejrzystość i jasność argumentacji biblijnej. M.in. cennym ułatwieniem dla czytelnika są indeksy – przedmiotowy i wersetowy, które pozwalają szybko znaleźć potrzebne informacje.

Autor, absolwent Uniwersytetu Harvarda, ma wielki dar zrozumiałego i przystępnego przedstawiania trudnych zagadnień. Jako były Świadek Jehowy, który nie utracił miłości do swych dawnych współwyznawców, uczciwie przedstawia ich wierzenia i motywy. Natomiast jako nawrócony chrześcijanin i doświadczony ekspert od sekt, klarownie ukazuje kontrast między prawowiernymi poglądami chrześcijańskimi a fałszywą argumentacją Towarzystwa Strażnica. Wskazuje też na powody, dla których tak trudno jest przebić się z prawdą do świadomości Świadków Jehowy. Przy końcu książki dzieli się swym osobistym, niezwykłym świadectwem nawrócenia.

Polskie wydanie tej pozycji zaopatrzono w pomocne przypisy, z których większość wskazuje na zmiany, jakie zaszły w doktrynie Świadków Jehowy od czasu wydania amerykańskiego oryginału książki Reeda.

Książka Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów jest jedynym zwięzłym i podręcznym przewodnikiem, który:

  • Zawiera bezpośrednie i trafne odpowiedzi na błędne interpretacje wersetów biblijnych
  • Pokazuje, jak wykorzystać te same wersety w prowadzeniu Świadków Jehowy do Chrystusa
  • Zawiera omówienie wersetów w porządku ksiąg biblijnych, stanowiąc tym samym pomocny i podręczny materiał, zbijający argumenty Strażnicy
  • Omawia wierzenia i historię Świadków Jehowy oraz zmiany, jakich dokonali w swojej wersji Biblii

David A. Reed w latach 1981 do 2000 wydawał Komentarze Przyjaciół, publikację na temat wierzeń Świadków Jehowy. Jest prezesem misji Gospel Truth Ministries, Inc. Reed napisał także Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów, którą planuje opublikować nasze wydawnictwo oraz inne książki na temat doktryn i praktyk Świadków Jehowy i Mormonów.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Koncept Design
Autor: David A. Reed
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 136
EAN: 9788392483212
ISBN: 978-83-924832-1-2
ID: 445045

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według wersetów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...