TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ogrodnik z Tibhirine

Myślę, że na początku nie do końca byłem świadom brzemienia dziedzictwa, które zostało na mnie nałożone (…) Zdaję sobie sprawę, że niczego nie wiedziałem o braciach. Dziś jeszcze, tydzień po tygodniu, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem, zgłębiam niewyczerpane orędzie zamordowanych braci. I staram się zachować pamięć o nich w kontaktach z mieszkańcami wioski.

Jean-Marie Lassausse w nieoczekiwany sposób stał się kontynuatorem myśli i życia zamordowanych w 1996 roku w Algierii trapistów.

W roku 2001 podjął się opieki nad opustoszałymi, choć wciąż należącymi do Kościoła, włościami klasztoru w Tibhirine, tym samym troszcząc się o przedłużenie cysterskiej tam obecności.

Wierzy, że nadejdzie czas, gdy na tym miejscu osiedli się jakieś zgromadzenie kontemplacyjne, by wspólnotowe „ora et labora” znów mogło stać się znakiem dla okolicznej ludności.

„Ogrodnik z Tibhirine” to świadectwo kapłana Misji Francuskiej i rolnika zarazem, który od ponad 30 lat styka się z innymi kulturami, z różnymi Kościołami chrześcijańskimi i wspólnotami muzułmańskimi.

To jego osobista refleksja na temat „dialogu życia” i „Kościoła spotkania”.

W Algierii znajduje on odpowiedzi na nurtujące go pytania, pozwalając zarazem czytelnikowi ujrzeć w tle swojej opowieści Tibhirine, gdzie wciąż żywa jest pamięć o braciach trapistach.

Książka nagrodzona została w roku 2011 francuską nagrodą literatury religijnej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Agape
Autor: Jean-Marie Lassausse
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 130
Wymiar [mm]: 152x211
EAN: 9788393261994
ISBN: 9788393261994
ID: 322341

Zobacz również

Ogrodnik z Tibhirine
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...