TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Oko Jelenia. Droga do Nidaros

Ocena:
(1 opinii)

Kolejny cykl Andrzeja Pilipiuka zaczyna się jak u Hitchcocka. W dodatku nie od trzęsienia, lecz od całkowitej zagłady Ziemi. A potem napięcie wciąż rośnie.

Występują: Kosmiczni Nomadzi, którzy rąbnęli 5 milionów książek razem z opakowaniem, czyli gmachem Biblioteki Narodowej, przypadkowi turyści przeniesieni w czasie, ze swoich światów wrzuceni na dno średniowiecznego slumsu: nauczyciel informatyki, nastolatek z Warszawy, szlachcianka spod XVIII-wiecznego Lublina.

W Norwegii Anno Domini 1559 muszą przeżyć. I wypełnić misję - odnaleźć oko jelenia, wpierw ustaliwszy, co to, u diabła, jest!

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Bezbolesna" historia i ciekawa rozrywka

Była to pierwsza książka tego autora, jaką przeczytałam i muszę przyznać, że pisarstwo Andrzeja Pilipiuka przypadło mi do gustu. Były fragmenty, które ubawiły mnie do łez. Czytelnik chcąc - nie chcąc zdobywa przy okazji wiele informacji historycznych (a wiedza ta przychodzi zupełnie bezboleśnie). Dobrze, że autor napisał o "inkwizycji" luterańskiej - przeciętny czytelnik nie ma pojęcia, że taka istniała. Nie zgadzam się jedynie z fragmentem, w którym jeden z bohaterów, ksiądz Jon zachęca swego towarzysza, aby w obliczu śmierci zaparł się wiary i nawet kłamie w jego imieniu. Myślę, że w takiej sytuacji kapłan powinien raczej zachęcać do wytrwania i dania świadectwa - jednak jest to książka z dziedziny fantastyki i autor ma prawo do własnej wizji. Książkę polecam czytelnikom w wieku od 12 do 112 lat.

autor opinii: Jolanta Smyczyńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fabryka Słów
Autor: Andrzej Pilipiuk
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 398
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375748710
ISBN: 978-83-7574-871-0
ID: 257381

Zobacz również

Oko Jelenia. Droga do Nidaros
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...