TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem

Ocena:
(5 opinii)

Kiedy ktoś wybiera numer do biura ojca Amortha, słyszy po drugiej stronie chrypliwy głos automatycznej sekretarki: „W celu uzyskania porady należy przesłać następujące orzeczenia lekarskie i psychiatryczne…”. Następuje lista badań klinicznych. Dopiero po sprawdzeniu tych specjalistycznych ekspertyz kapłan decyduje, czy przyjąć domniemanego opętanego.

W wieku 86 lat, mając za sobą 160 tysięcy przeprowadzonych egzorcyzmów, ten cieszący się największym autorytetem w Kościele katolickim egzorcysta opowiada o swoim długim życiu, które upłynęło mu na walce z szatanem. Z jego szczerych wyznań wyłaniają się pewne niepokojące szczegóły: szatan zamieszkuje w pomieszczeniach Watykanu.

Zniknięcie Emanueli Orlandi jest tajemnicą, której wyjaśnienie wymagałoby przeprowadzenia dochodzenia w Watykanie, a nie na zewnątrz; magia, spirytyzm i zabobon kryją się za zabójstwem zakonnicy z Chiavenny oraz innymi bestialskimi morderstwami popełnionymi przez nastolatków, takich jak Erika i Omar; rośnie liczba zjawisk, w których ofiarami opętania przez mroczne siły padają dzieci; walka ze Złym, zapoczątkowana u zarania świata, będzie trwała aż do jego kresu, ale obecnie jesteśmy na etapie końcowej batalii.

W swej długiej opowieści ojciec Amorth stawia wreszcie wstrząsający zarzut: Kościół nie wierzy już w istnienie szatana, biskupi nie mianują egzorcystów w swoich diecezjach i brakuje młodych księży, gotowych nauczyć się doktryny i praktyki uwalniania dusz. Ostatni egzorcysta nie ma spadkobierców, ale nie można opuścić pola walki z siłami ciemności.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra ksiazka

Ksiazka opisuje rzeczywistosc, walka z demonami trwa, walczymy na codzien z roznymi demonami, to z demonem alkoholizmu, nakotynizmu, pornografii czy przeklinania czy nawet samobojstwa. Sa to najczesciej zniewolenia przez demony, czyli mamy jeszcze jakas kontrole nad nimi, ale moze dojsc do opetania, czyli demon zawladnie naszym cialem, a my nic nie mozemy uczynic. W takich przypadkach dobre sa spotkania charyzmatyczne, o czym podkresla rowniez Gabriel Amorth, osobiscie bym polecal chociazby ogladanie na zywo transmisji przez internet www.mimj.pl.

autor opinii: Stanislaw Wawrykowicz

Prawdziwy obraz

Mało jest książek , które na trwałe zapisują się w pamięci . Po przeczytaniu tej książki nie można być obojętnym . Nie będę namawiał do przeczytania , tę decyzję trzeba podjąć samemu .

autor opinii: Tomasz

bardzo dobra

Bardzo dobra książka. Dobrze napisana - czyta się lekko pomimo iż tematyka nie należy do najłatwiejszych. Przeczytałam całość w 2 dni. Niektore fragmenty również dzieciom, aby powiedzieć im o rzeczach ważnych. Treść zapada w pamięć i przynajmniej w jakiejś części zmienia czytelnika. Lektura wysoce pożteczna.
Polecam bardzo gorąco tę książkę.

autor opinii: Joanna

Uświadamia..

Byłem stosunkowo negatywnie nastawiony, ale okazało się że jest to naprawdę bardzo dobra książka. Zwykle nie czytam książek niebranżowych (brak czasu, jestem z zawodu programistą), ale po przeczytaniu fragmentu tej wciągnęła mnie. Ukazuje działania zła. Daje naprawdę dużo do myślenia...

autor opinii: Adam

Wspaniała książka

Wspaniała i jakże potrzebna pozycja. Tak wiele wyjaśnia i porządkuje życie duchowe chrześcijanina. Daje wiedzę i uczula na zło osobowe, które dziś manifestuje się w każdej dziedzinie naszego życia z niespotykana mocą.
Celem szatana - ojca kłamstwa i podległych mu demonów jest odciągnięcie jak największej ilości dusz od Boga.

autor opinii: Michał Walasek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Dehon
Autor: ks. Gabriele Amorth, Paolo Rodari
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 268
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375191820
ISBN: 978-83-7519-182-0
ID: 228147

Zobacz również

Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...