TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ostatnia defilada

Czwarta cześć cyklu "Łodołamacz".

Wiktor Suworow odnajduje rażące nieścisłości w "najprawdziwszych" dokumentach i źródłach, które miały ukazać światu posągowy, wręcz monumentalny obraz miłującego pokój Związku Radzieckiego. Przenika za kulisy dyplomatycznych zabiegów zmierzających do "opóźnienia" wybuchu II wojny światowej.

  • Dlaczego Armia Czerwona, zaopatrywana przez szereg mocarstw, poniosła sromotną klęskę w pierwszych dniach niemieckiego natarcia?
  • Dlaczego Stalin zwlekał z utworzeniem drugiego frontu?
  • Dlaczego podejmował pozornie nielogiczne decyzje?
  • Dlaczego później nie chciał przyjąć Defilady Zwycięstwa?

Nieznane dokumenty, niewygodne fakty, wciąż utrzymujące się mity...

Wiktor Suworow - właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun - to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974-1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku - mimo rozpadu ZSRR - do dziś nie uchylono.

Suworow jest autorem kilkunastu książek. Dom Wydawniczy Rebis opublikował jego "Cień zwycięstwa", "Cofam wypowiedziane słowa", "Akwarium" oraz cykl historyczny, który rozpoczął "Lodołamacz", a kontynuowały "Dzień M" i "Ostatnia republika". Prezentowana "Ostatnia defilada" to kolejna część tego cyklu.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rebis
Autor: Wiktor Suworow
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 128x197
EAN: 9788375102291
ISBN: 9788375102291
ID: 117474

Zobacz również

Ostatnia defilada
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...