TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Oto słowo Boże. Rok A

Wszyscy Ci, którzy cenią sobie oryginalny styl pisarstwa księdza Alessandro Pronzato i tym razem z pewnością poczują się usatysfakcjonowani.

"Oto Słowo Boże! Rok A. Komentarz do trzech czytań niedzielnych" to niezwykle ciekawe studium fragmentów biblijnych stanowiących temat czytań niedzielnych. Już na początku Autor wzywa nas – chrześcijan – do obudzenia się, do wstania z łóżek, do aktywnego życia z Bogiem i Jego słowem.

Pronzato proponuje, aby z uwagą czytać kolejne fragmenty Pisma Świętego, nie sugerować się ich dotychczasowymi interpretacjami, ale spojrzeć na nie przez pryzmat naszych doświadczeń i znaleźć wskazówki, które pozwolą nam żyć w zgodzie ze Słowem Bożym.

Wśród tych, którzy sięgną po tę książkę, z pewnością znajdą się i tacy, którzy poczują się zaniepokojeni, a może nawet dotknięci niektórymi jej fragmentami. Może uważali, że z racji zajmowanej pozycji znają prawdę, mogą pouczać innych. Tymczasem nie dostrzegają, że ich życie pozbawione jest Boskiej radości, że. myślą schematami, że zamykają się na bliźnich. Ale – paradoksalnie – może to oni powinni być jej pierwszymi, najbardziej uważnymi czytelnikami. Nawet, gdyby mieli "kłócić" się z Autorem, dyskutować z nim i spierać się. Kto wie, może właśnie o to chodzi księdzu Pronzato – może pisząc, pragnie, aby chrześcijanie dzisiejszych czasów mieli otwarte serca i umysły i wciąż na nowo próbowali odkryć Pismo, dostrzec jego piękno, a także dynamizm przesłania Dobrej Nowiny.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Alessandro Pronzato
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 412
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360703373
ISBN: 9788360703373
ID: 60527

Zobacz również

Oto słowo Boże. Rok A
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...