TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pakameria

Ocena:
(1 opinii)

Niezwykła książka dla wielbicieli „Opowieści z Narnii”. Pół wieku przed wydaniem „Kronik narnijskich” C.S. Lewis stworzył inny wymyślony świat. Opowieści o Krainie Zwierząt, które ośmioletni Jack (bo tak nazywali go najbliżsi) pisał do spółki z Warniem, swoim starszym bratem, wkrótce przybrały postać dziejów królestwa nazwanego Pakamerią. W ciągu kolejnych kilku lat powstała seria opowiadań, w których młody Lewis szczegółowo przedstawił historię, geografię i barwne przygody obywateli tego państwa, aby ostatecznie zakończyć cały cykl w kwietniu 1928 r. dziełem zatytułowanym „Encyclopedia Pacameriana”.

W niniejszym, niepowtarzalnym wydaniu znajdziemy wszystkie opowiadania o Pakamerii, ozdobione wspaniałymi ilustracjami młodych autorów. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak kształtowała się przebogata wyobraźnia jednego z najbardziej wyjątkowych twórców naszych czasów. Przed każdym czytelnikiem, który nie oparł się urokom Narnii, książka o Pakamerii otworzy okno na kolejny zaczarowany świat.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Raczej nie dla dzieci

Lektura "Opowieści z Narnii" po prostu pochłonęła moją sześcioletnią córkę. Dlatego mieliśmy wielką ochotę na więcej tego typu baśni autorstwa Lewisa. Niestety "Pakameria" okazała się dla niej zwyczajnie nudna. Jest to raczej książka dla badaczy twórczości Lewisa niż dla małych dzieci. Zabrakło mi tej informacji w opisie książki (bądź ją przeoczyłem), ale "Pakameria" to zbiór krótkich historii, opowiadań, nawet dramatów pisanych przez kilkuletnich chłopców: autora narnijskich opowieści oraz jego brata.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Prószyński
Autor: C.S. Lewis, W.H. Lewis
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788376482620
ISBN: 9788376482620
ID: 160358

Zobacz również

Pakameria
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...