TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci

Książka "Pamięć i tożsamość" na pięciu płytach CD. Czytają: Jerzy Trela i Tadeusz Zięba.

"Pamięć i tożsamość" to książka Ojca Świętego Jana Pawła II, która stała się jego ostatnim przesłaniem skierowanym do nas. Impulsem do jej powstania były rozmowy, jakie w 1993 roku przeprowadzili z Papieżem Krzysztof Michalski i ks. Józef Tischner, założyciele Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu.

Tematem książki jest właśnie człowiek: zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku, wreszcie - szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem.

Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny (tradycja jagiellońska, opór przeciwko nawracaniu siłą, orędzie św. Faustyny o miłosierdziu Bożym itp.). Jednocześnie ukazuje perspektywę, z której na historię poszczególnych narodów i cywilizacji można patrzeć jako na historię zbawienia.

Książkę zamyka niezwykle interesująca rozmowa poświęcona zamachowi na Ojca Świętego w maju 1981 roku, w której Papież daje głęboką interpretację tego wydarzenia, ujawniając m.in., o co pytał go w więzieniu Ali Agca. Rozdział ten jest dopełnieniem - tak ważnej w całej książce - refleksji nad "tajemnicą nieprawości".

Zobacz tę książkę także w wersji papierowej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 144x205
EAN: 9788324005260
ISBN: 9788324005260
ID: 16178

Zobacz również

Pamięć i tożsamość. Rozmowy na przełomie tysiącleci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...