TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pan jest z Tobą dzielny wojowniku

Ocena:
(14 opinii)

Często w tych najtrudniejszych chwilach życia, kiedy tracimy już nadzieję, w nasze serca wkrada się zwątpienie. Gdzie jest Bóg? Dlaczego na to pozwala? Czy zapomniał o nas? Wtedy najbardziej tęsknimy za Jego obecnością, ale nie starcza nam sił nawet na to, by się pomodlić. Wszystko stracone.

A jednak właśnie wtedy, w najbardziej ponurych ciemnościach naszego zwątpienia, najłatwiej przeoczyć cichą i wierną obecność Pana. Wtedy, kiedy nie ma już żadnej nadziei, On przychodzi i mówi do nas jak do Gedeona: "Pokój z tobą! Nie bój się niczego! Nie umrzesz".

I ukazał mu się Anioł Pana. "Pan jest z tobą - rzekł mu - dzielny wojowniku!". Odpowiedział mu Gedeon: "Wybacz, panie mój! Jeżeli Pan jest z nami, skąd pochodzi to wszystko, co się nam przydarza?"

Sdz 6, 12-13

My także niekiedy tracimy rozeznanie we własnym życiu, nie jesteśmy pewni, do czego Bóg nas powołuje, czujemy się zagubieni - a nawet obawiamy się modlić, niepewni, czy jesteśmy gotowi na zmiany, których może dokonać w naszym życiu Boża moc. Tymczasem wystarczy poddać się miłości Ducha Świętego. Jak to uczynić?

Ojciec Witko, obficie czerpiąc z piękna opowieści Starego Testamentu, przedstawia całą galerię postaci, które Bóg prowadził do większej wiary. Historie Hagar, Jozuego, Estery, Daniela uczą nas, jak rozpoznawać działanie Bożej mocy w naszym życiu i przekonują, że Bóg nie opuszcza nigdy swoich dzieci.

Oprócz rozważań oraz modlitw zaczerpniętych z tradycji biblijnej w książce o. Witko jak zwykle znajdziemy także świadectwa osób, które doznały uzdrowienia oraz duchowej przemiany dzięki łasce Ducha Świętego.

O. Józef Witko, franciszkanin, autor książek: "Nie bój się, wierz tylko!", "Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną" oraz "Uzdrawiająca moc Ducha Świętego". Już od ponad 10 lat odprawia w całej Polsce Msze św. w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

Opinie naszych Klientów (14 opinii)Napisz swoją opinię

Pan jest z tobą,dzielny wojowniku

Kupiłam tę książkę dla syna w prezencie.Uważam,że jest świetna i nieprzekombinowana nadmiarem teologicznej treści.Ponadto przemawia niesamowicie do samego serca,wiem to,bo czasem choć to syna książka to do niej zaglądam.

autor opinii: Iwona

Kto raz przeczyta będzie ciągle wracał do niej, To jest ukojenie dla duszy .Polecam

autor opinii: Alina Jackiewicz

Pan Jest z Toba

Ksiazka idealna dla poszukujacych Boga lekliwych.Osobom znerwicowanym dodaje duzo wiary i nadziei.Podsumowania w tabelkach utrwalaja wazne slowa przytoczone z Biblii.Ta ksiazka napelnia mnie radoscia spokojem i nadzieja.Wracajac do czytania jej nabieram odwagi do zycia i dystansu to proznego materialnego swiata.Pomaga poznac siebie i byc soba nie wstydzac sie bycia soba.Uswiadamia,ze zyciena Ziemi jest tylko Przejsciem,zycie zaczyna sie dopiero po smierci,a Krzyz jest Blogoslawienstwem tego swiata,bo upodabnia nas do Boga.Dzieki niemu zblizylam sie do Boga.Kazde cierpienie ma sens,prowadzi do pelni zycia.Polecam!!:-)

autor opinii: Natalia Kaminska

Pan jest ze mną.

Książka podnosząca na duchu, poruszająca delikatne aspekty duszy człowieka, wyjaśniająca wątpliwości jakie ogarniają człowieka w jego osobistej relacji ze stwórcą. Utwierdza w przekonaniu, że jesteśmy dziećmi Bożymi, kochanymi i akceptowanymi. Napisana przystępnym językiem czego niestety nie można powiedzieć o wprowadzeniu, które jest napisane językiem dla wytrawnych teologów. Wstęp zniechęcił mnie do książki ale dobrze, że udało mi się dojść do sedna. Pozdrawiam. Ewa R.

autor opinii: Ewa Retelewska

Książka " Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku", to wspaniała lektura dla ludzi, poszukujących Boga i mających wiele wątpliwości, dotyczących swojego zycia. Lektura rozjaśnia wiele pytań, wskazuje i radzi, co robić w życiu, czym się kierować. Nie bać sie walczyć o marzenia, zaufać Bogu i pozwolić Mu działać w swoim życiu, zgodzić się z Jego wolą, a wtedy całe nasze życie będzie szczęśliwsze nim nam się wydaje.
Gorąco polecam, bo naprawdę warto!

autor opinii: Paweł Bator

pozytywna

Ciekawa interpretacja fragmentów Pisma Świętego. Na jej podstawie można spróbować znaleźć w swoim życiu adekwatne sytuacje i i przy odrobinie wysiłku próbować żyć według tych wskazówek gdy jesteśmy na życiowych zakrętach, gdy jest źle i już naprawdę nie wiemy co robić. Wtedy historie opisane przez ojca Witko mogą przyjść nam z pomocą.

autor opinii: Anna Latuszek

Pozytywna

Na początku zraziły mnie "motywujące" zdania wykrzykiwane do czytelnika, ale im dłużej czytałam książkę tym bardziej zaczęłam zwracać uwagę na inne aspekty treści, które z kolei bardzo do mnie trafiły. Polecam osobom borykającym się z lękiem - jest to podane w pigułce to co Pismo mówi na temat lęku i sposobów radzenia sobie z nim.

autor opinii: Magda

Opinia

Świetna książka dla osób które pracują nad rozwojem swojej osobowości. Czasami człowiekowi wydaje się że pewne rzeczy wydają się niemożliwe jednak jeśli naprawdę uwierzy i odnajdzie siłę w Bogu to wszystko jest możliwe. "Pan jest z Tobą, DZIELNY WOJOWNIKU", wszystko można w Panu tylko trzeba mu zaufać i pozwolić się prowadzić.
Gorąco polecam :)

autor opinii: Wiesiek

100% satysfakcji

witam.Jestem osobą jak pewnie wielu z nas pogrążoną w całej masie problemów które dotykają każdej sfery mojego życia. a ta książka pomaga mi się odnaleść, daję nadzieję i uczy rozwiązywać problemy a nie uciekać od nich.
polecam. każdy znajdzie w niej siebie

autor opinii: Beata Matysiewicz

Pełna nadziei :)

Ojciec Witko pokazuje po raz kolejny, jak to jest, gdy lęk nas zniewala i jak Pan Bóg nas z tego uwalnia... I jak uwalnia nas tak naprawdę od nas samych. Najbardziej poruszyły mnie świadectwa uzdrowienia i uwolnienia :)

autor opinii: Ruda

polecam, jak każdą książkę ojca Witko

autor opinii: Jolanta Kurdziel

Super!

Polecam, wspaniała książka

autor opinii: Kate

Super!

Bardzo polecam, wspaniała książka, niezwykle pomocna i motywująca :)

autor opinii: Tomasz

super książka

Nowsze spojżenie na Boga i konkretne przykłady nie powszechnych metod modlitwy.Czy męszczyżni nie doznają uzdrowienia czy niechcą się nimi dzielic?

autor opinii: adam mikielski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Józef Witko
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989264
ISBN: 9788361989264
ID: 185311

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Pan jest z Tobą dzielny wojowniku Pan jest z Tobą dzielny wojowniku
20.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 48 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...