TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Papież Franciszek o kulturze spotkania

Przyjaciel i uczeń Jorge Bergoglilo opisuje w tym bogatym szkicu "tajemnicę" Papieża Franciszka, powołanego na Biskupa Rzymu z "krańców świata" 13 marca 2013 roku.

To nadzwyczajne ludzkie "rozkwitnięcie", które stało się również rozkwitem Kościoła, przynosi drogocenny owoc: "kulturę spotkania", który razem ze wszystkimi myślami, postawami, wyborami przezwyciężają wszelkie zamknięcia się, egoizmy, klerykalizmy i zachęcają wierzących do "wyjścia", do pójścia na peryferie świata.

Jorge Bergoglio i Diego Fares są przyjaciółmi od prawie czterdziestu lat. Czytanie stron niniejszej książki oznacza wejście w zaangażowanie przyjaźni i myśli, które rozwinęły się w czasie na płaszczyźnie duchowej i intelektualnej, jak również w działalności duszpasterskiej i społecznej.

Refleksja autora jest wzbogacona adnotacjami osobistymi i wspaniałymi obrazami, które odkrywają nowe aspekty osobowości Papieża i które pozwalają lepiej zrozumieć Jego osobowość. Obrazy "Papież jak bambus", Jego "myśl but" oraz "myśl dzwon" pozostają w umyśle czytelnika jako niezapomniane klucze hermeneutyczne.

To wszystko, co Jorge Bergoglio przeżywał i co myślał poza światłami reflektorów, teraz staje się publiczne, "rozkwita" w słowach i gestach papieża Franciszka.

Używamy czasownika "rozkwitać", ponieważ jest wskazany, aby nabrać dystansu od frazesu "jak się zmienił!". W rzeczywistości ojciec Jorge nie zmienił się, ale "rozkwitł".

Obraz, który natychmiast przychodzi nam do głowy, to japoński bambus, który zaraz po posianiu przez okres siedmiu lat ma prawie niezauważalny wzrost, a później w sześć tygodni rośnie na wysokość ponad trzydziestu metrów.

Czy możemy powiedzieć, że bambus rósł tylko przez sześć tygodni? Nie, prawda jest taka, że się rozwijał siedem lat i sześć tygodni.

Jeśli są nieliczne osoby, które z wiekiem zamiast więdnąć, rozkwitają i dają z siebie wszystko co mają najlepsze, papież Franciszek jest jedną z nich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Diego Fares
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374852319
ISBN: 9788374852319
ID: 290694

Zobacz również

Papież Franciszek o kulturze spotkania
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...