TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pasja

Ocena:
(1 opinii)

Przejmujące dzieło o Męce Pańskiej.

Ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa, od pojmania w Ogrójcu do śmierci krzyżowej na wzgórzu zwanym Golgotą stanowi inspirację rozważań Tomasza a Kempis.

Klasyka duchowości chrześcijańskiej. To jedno z najbardziej przejmujących dzieł mistyki religijnej, ukazujące Chrystusa jako człowieka i Zbawiciela, jest doskonałą inspiracją do rozważań i ćwiczeń duchowych.

Znakomity przekład dominikanina Wiesława Szymony czyni dzieło zrozumiałym dla każdego Czytelnika. Tłumacz w doskonały sposób łączy piękno słowa z bogactwem treści, za które otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Lektura na Wielki Post

Tomasz a Kempis , znany mi z "Naśladowania Chrystusa" wprowadza w nastrój Męki Chrystusa poprzez rodzaj modlitwy przebłagalnej. Średniowieczne teksty modlitw zakonnika zostały adoptowane przez tłumacza, Wiesława Szymonę OP, do współczesności i okazuje się, jak niedaleko odeszliśmy od tamtego okresu jeśli chodzi o przeżycia i odczucia towarzyszące rozpamiętywaniu poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Polecam tym Osobom, które na Wielki Post poszukują inspirującej i pogłębiajacej refleksje lektury z zakresu myśli wielkich mistyków chrześcijańskich. Jest to jednocześnie forma modlitewnika na kążdy dzień. Po szczegółowych rozważaniach Męki Zbawczej Chrystusa znajdujemy krótkie modlitwy do każdego członka Jego Ciała, co stanowi rodzaj prośby o zdrowie dla członków również naszego ciała, jakie możemy osiągnąć dzięki rozważaniu na codzień Męki Pańskiej posługując się słowami modlitw zakonnika Tomasza a Kempis.

autor opinii: Józef Inorowicz

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz a Kempis
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 125x175
EAN: 9788375957013
ISBN: 978-83-7595-701-3
ID: 280384

Zobacz również

Pasja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...