TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski była zdecydowanie wydarzeniem bez precedensu. Ojciec Święty przyjechał do uciemiężonej systemem komunistycznej Ojczyzny. To był wyjątkowy czas, w którym bez przymusu cały naród zjednoczył się wokół papieża.

Książka "Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny" to wnikliwe wspomnienie tamtych wydarzeń. Autor, korzystając z historycznych dokumentów, rzetelnie odtworzył przygotowania do pielgrzymki dyskredytujące działania władz komunistycznych, przebieg wizyty Jana Pawła II w rodzinnym kraju i zapis nastrojów panujących w polskim społeczeństwie.

Ponadto, książka "Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny" to publikacja, doskonale wpisująca się w rocznicę pierwszej pielgrzymki papieskiej do kraju.

Dlaczego warto sięgnąć po tytuł "Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny"? Książka ta bowiem dla starszego pokolenia stanie się wzruszającym przypomnieniem podniosłych chwil jednoczących Polaków, a dla młodych ludzi wspaniałą lekcją historii i świadectwem wydarzenia, które ukształtowało ich dzisiejszą rzeczywistość.

Papież odbył triumfalny przejazd przez Polskę, zdobył serca Polaków, także tych nieidentyfikujących się z Kościołem katolickim. Naród polski zdał egzamin. Sukces papieskiej wizyty w Polsce przerósł najśmielsze oczekiwania nawet najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Poruszony i pozytywnie zaskoczony efektami pielgrzymki był między innymi osobisty sekretarz papieża ks. Stanisław Dziwisz, który po latach tak wspominał tamte niezwykłe chwile: „Niezapomniane przeżycie! Odnosiłem wrażenie, że działo się coś, czego nie byliśmy w stanie pojąć naszym rozumem”. (fragment książki)

Oprócz wnikliwej analizy przygotowań do tej pielgrzymki i jej przebiegu, znajdziesz tu również poruszające, historyczne fotografie. Przeżyj to podniosłe wydarzenie jeszcze raz, dbając, by nauczanie św. Jana Pawła II nigdy nie zostało zapomniane!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Marek Balon
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788366250307
ISBN: 9788366250307
ID: 440331

Zobacz również

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny
9.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...