TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pierwsze jest pierwsze

KERYGMAT – zawsze „pierwszy”:

  • to poruszające wydarzenie
  • to spotkanie słuchacza ze Zmartwychwstałym w mocy Ducha Świętego
  • głoszenie tego, że Bóg zbawia
  • przyjęcie Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Po raz PIERWSZY w ogóle.
Po raz PIERWSZY dziś.
Po raz PIERWSZY na tym etapie życia.

PIERWSZY w każdym momencie:

  • głoszenia Słowa
  • przyjmowania Słowa.
KERYGMAT jest zawsze doświadczeniem miłosierdzia Bożego – jest spotkaniem z Ojcem, który mnie kocha mimo. Kocha mnie z racji na to, że jestem – wbrew moim grzechom i niegodziwościom… To właśnie kerygmatyczne doświadczenie zbliża się do nas, jak ufamy i to w wielkiej obfitości (!), wraz z nadchodzącym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Jeśli komukolwiek owa lektura pomoże w przeżyciu czy w przygotowaniu się na ten nadchodzący czas zbawienia – będę ogromnie szczęśliwy.

Bp Grzegorz Ryś, Ze Wstępu

KERYGMAT rozbrzmiewa na kartach całej książki. Autor bowiem zbiera nas i gromadzi wokół stołu Słowa Bożego, by je objaśniać. Konfrontuje nas z żywym Słowem. Sam przyjął Słowo i je przekazuje.

Z radością obwieszcza: Bóg nie tylko istnieje – Bóg zbawia! Odkrywa przed nami oblicze Ojca „poruszonego miłosierdziem”. Ogłasza Dobrą Nowinę tym, którzy są obciążeni, utrudzeni, przeciążeni i nie mają w sobie pokoju.

Wskazuje na Tego, który sam pokrzepia i odnawia. Pyta o stan naszego serca. Skłania do osobistych odpowiedzi. Czy mamy na to ochotę?

Bp Grzegorz Ryś (ur. 9 lutego 1964 r.) – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, przewodniczący Zespołu do Spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Dewizę jego posługi stanowi wezwanie „Moc w słabości” (Virtus in infirmitate). Ceniony rekolekcjonista zakochany w Słowie Bożym, które głosi z mocą. Z wykształcenia i zamiłowania historyk Kościoła, specjalizujący się zwłaszcza w historii średniowiecza. Autor licznych opracowań naukowych i popularnych z zakresu historii oraz teologii. Od wielu lat związany najpierw z Ruchem Światło-Życie, później z Drogą Neokatechumenalną. Umiejętnie łączy działalność publicystyczną i naukową z byciem wiernym przewodnikiem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wielorakie apostolskie zaangażowania łączy w świadectwie, że Kościół może być dla każdego tak bliski, iż będzie mógł o nim powiedzieć: „mój Kościół”.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Studio Słowa
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 104
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788394106300
ISBN: 9788394106300
ID: 356588

Zobacz również

Pierwsze jest pierwsze
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...