TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pieśń słoneczna Róży Bluszcz

Najnowsza książka Grzegorczyka, znanego przede wszystkim z trylogii o przypadkach księdza Grosera, zawiera sześć opowiadań: „Kolczyki”, „Kapliczka”, „Szczerbate stopy”, „Piekło i niebo”, „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz”, „Posłaniec”. Każde z nich jest opowieścią o ludziach zwyczajnych i niezwyczajnych zarazem, połamanych życiowo, a równocześnie tajemniczo pięknych. Umierająca staruszka, skłócone rodzeństwo, listonosz, ksiądz – ludzie jakich znamy, dźwigający tajemnice, dotknięci samotnością, grzechem i cierpieniem.

"Niektórzy nazywają mnie skandalistą i gorszycielem – pisze Grzegorczyk – No cóż, dla mnie świętość to nie pielęgnacja cnót heroicznych, ale sokole oczy, które potrafią rozpoznać Boga przebranego w najbardziej liche i słabe istoty".

Dobra narracja, dramatyzm i napięcie, a zarazem delikatność, humor i smak – tak w skrócie można scharakteryzować opowiadania zawarte w nowej książce Jana Grzegorczyka. Książka, ozdobiona pięknymi graficznie ilustracjami Agnieszki Traczyńskiej, to nie tylko pasjonująca literatura, ale też dzieło sztuki edytorskiej.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Jan Grzegorczyk
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 236
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788370337216
ISBN: 978-83-7033-721-6
ID: 162154

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Pieśń słoneczna Róży Bluszcz Pieśń słoneczna Róży Bluszcz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...