TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pomoc przeciw nieprzyjaciołom twoim, czyli jak chwalić Maryję i bronić jej godności

Ocena:
(1 opinii)
Dozwól mi chwalić Cię, o Panno Przenajświętsza.
I daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom twoim.

słowa przypisywane bł. Janowi Dunsowi Szkotowi

Pismo Święte niewiele miejsca poświęca Matce Chrystusa. Z tego powodu Jej osoba pobudza do formułowania wielu pytań: Skąd wiadomo, że Jezus nie miał braci? Czy Niepokalana nie potrzebuje Zbawiciela? Co myśleć o wiecznym dziewictwie Najświętszej Maryi Panny?

Katolicy często słyszą tego typu pytania czy zarzuty, nierzadko ich samych nurtują podobne wątpliwości. Nie zawsze potrafią znaleźć argumenty do obrony godności Matki Bożej, albo nie do końca rozumieją, z czego wynika tak wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny w Kościele.

Najnowsza książka Sławomira Zatwardnickiego "Pomoc przeciw nieprzyjaciołom Twoim, czyli jak chwalić Maryję i bronić Jej godności" stanowi kompendium odpowiedzi na najczęściej zadawane i nurtujące pytania, zarzuty i wątpliwości kierowane pod adresem katolickiej doktryny maryjnej oraz kultu Matki Bożej.

Autor w charakterystycznym dla siebie stylu, niepozbawionym humoru, metaforyki i prowokacyjnych stwierdzeń, odpiera zarzuty "nieprzyjaciół" Najświętszej Maryi Panny.

Lektura publikacji dostarcza Czytelnikowi argumentów pozwalających bronić czci Matki Bożej. Jest także zaproszeniem do pogłębienia osobistej pobożności maryjnej, czemu sprzyja śmiała refleksja teologiczna proponowana przez autora.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Nie polecam!

Nawet kartki książki są pożółkłe, grube (kartonowe) i szorstkie w dotyku a co dopiero tekst na nich! Otóż, autor pisze w zdaniach kosmicznie długich (tasiemcowych), wielowątkowych, wielokrotnie złożonych i do tego z wtrąceniami (w nawiasach) - używając obficie czysto naukowych określeń/zwrotów profesorskich. Zbyt obfite i nużące filozofowanie zamiast konkretnego wyjaśnienia. Tak - to nawet nie mówi się na auli podczas wykładów a co dopiero tak pisać do Czytelników !!! Przez książkę się bardzo ciężko brnie - rodzi się zniechęcenie i chęć odłożenia jej. Szkoda, że tylko tytuł książki jest zachęcający... Nie polecam - szkoda czasu i nie tylko.

autor opinii: Marek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Sławomir Zatwardnicki
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 444
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788375958522
ISBN: 9788375958522
ID: 292304

Zobacz również

Pomoc przeciw nieprzyjaciołom twoim, czyli jak chwalić Maryję i bronić jej godności
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...