TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pomysły zabaw biblijnych

Zabawa jest wyrazem radości i pełni życia i jako taka może służyć nauce albo głoszeniu Dobrej Nowiny oraz być „namacalną” religią. Gdy myślimy o związkach między zabawą i wiarą, to chodzi o zabawową formę przekazywania katechezy oraz przepowiadanie jako zabawowe nauczanie podczas nabożeństw.

Dzieci uczą się podczas zabawy, co więcej, zabawa jest dla nich uprzywilejowaną formą zdobywania wiedzy. Podczas zabawy małe dziecko poznaje otoczenie. W późniejszym wieku nauka poprzez zabawę zwiększa kreatywność i fantazję, motywuje do zdobywania wiedzy, wzmaga ochotę do uczenia się, wzmacnia cele społeczne, służy urozmaiceniu aktywności oraz przeciwdziała nudzie. Nie ma przy tym niebezpieczeństwa nadużycia zabawy w procesie pedagogicznym, ponieważ pozostawia ona dziecku pewien obszar wolności.

W książce zawarto różne propozycje twórczej pracy z tekstem biblijnym, m.in. słuchowiska i sceny udźwiękowione, pantomimy, zabawy muzyczne, przedstawienia, teatr lalek, zgadywanki, krzyżówki, puzzle, gry w kości itp. Można je wykorzystać na lekcjach religii w szkole podstawowej, jak również w czasie Mszy św. dla dzieci i młodzieży, a ponadto w rozmaitych quizach biblijnych. Oprócz dokładnych opisów zabaw znajdziemy tu także ponad 50 stron pomocniczych ilustracji oraz tekstów konkursowych.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Jedność
Autor: Dieter Haas, Gerhard Vicktor
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 108
Wymiar [mm]: 21x29,5
EAN: 9798372246485
ISBN: 83-7224-648-3
ID: 18326

Zobacz również

Pomysły zabaw biblijnych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...