TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Santiago de Compostela. Poradnik pielgrzyma

"Idź swobodnie, dokąd chcesz, my bowiem nie chcemy nawracać nikogo wbrew jego woli". Słowa przypisywane św. Jakubowi wracają niczym motto tego poradnika. Autor, po pięćdziesięciu latach życia w beztroskim ateizmie, ruszył w najstarszą pielgrzymkową drogę Europy. Ruszył, bo tej okolicy nie znał, bo było tanio i była szansa na nową przygodę. Okolicę poznał, pieniędzy dużo nie wydał, przygodę przeżył. A gdy już przybył na miejsce, do katedry w Santiago de Compostela, przeżył najważniejsze: w przestrzeni katedry wibrowały słowa: "No, jesteś wreszcie".

Doświadczeniem duchowym Autor podzielił się w trzykrotnie już wznawianej książce "Nie idź tam, człowieku!". Obecnie proponuje szereg rad praktycznych, informacji o noclegach, zakupach i sprawach przyziemnych. Wie, że opowieści o Camino fascynują i pociągają do wyjścia na ten szlak. Podpowiada, że może to zrobić każdy. Wyznaje: Wysiłek fizyczny, to najmniejsze. Prawdziwym wyzwaniem jest to, że Camino redukuje nas do podstawowych potrzeb - jedzenia, wypoczynku, braku bólu. Droga odziera z ról, jakie pełnimy w swoim świecie. Nieważne stają się osiągnięcia i zasługi. Ważne jest, czy potrafimy zobaczyć brata w zmęczonym, brudnym i pełnym bólu człowieku. To właśnie podnosi znowu do godności człowieka.

Andrzej Kołaczkowski-Bochenek (ur. 1940), po studiach na Uniwersytecie Warszawskim pracował jako dziennikarz. Od 1982 r. mieszka w Niemczech, gdzie udzielono mu azylu politycznego i przeszkolono na informatyka. Pielgrzymka do Santiago de Compostela miała być tylko turystyczną łazęgą. Wyszło inaczej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Andrzej Kołaczkowski-Bochenek
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 115x210
EAN: 9788375055641
ISBN: 9788375055641
ID: 168798

Zobacz również

Santiago de Compostela. Poradnik pielgrzyma
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...