TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Porozmawiajmy spokojnie o... księżach

Ocena:
(25 opinii)

Dużo mówi się o księżach. I często mówi się o księżach krytycznie. Wśród wielu zarzutów stawianych duchownym są te uzasadnione, ale są i kłamliwe. Ciekawe natomiast jest to, że ci, którzy zazwyczaj dużo narzekają na księży, nigdy w życiu nie byli u księdza w domu, nie porozmawiali z nim dłużej, a są specjalistami od tego, jacy są kapłani.

Zastanawiałeś się, jak wygląda życie księdza poza Kościołem? Nie jesteś pewny, które informacje na temat duchownych są prawdziwe, a które nie?

Dzięki tej książce dowiesz się, jak wygląda życie kapłańskie z bardziej powszedniej strony. Jakie są uwarunkowania życia kapłańskiego oraz jego realia. Jakie są ewidentne kłamstwa i pomówienia, które kieruje się pod adresem księży. Zrozumiesz, jak ciężkie jest życie kapłana. Osoba duchowna również jest narażona na kuszenie ze strony złego, który skutecznie odciąga ludzi od kościoła, pokazując słabości duchownych.

Ponadto z książki dowiesz się:

  • czym jest powołanie osoby duchownej
  • o stereotypach związanych z duchownymi i Kościołem funkcjonującymi w społeczeństwie
  • dlaczego są problemy w komunikacji między kapłanami a wiernymi

Sięgnij po tę książkę, a spojrzysz na księży w całkiem inny sposób.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

O księżach

Drogi księże Piotrze jesteś wielki masz charyzmę kocham ciebie i twoje kazania jestem prosta kobieta potrącona przez życie dzięki Jezusowi Chrystusowi żyje i mam powera aby coś dobrego zrobić dla ludzi jeżeli Przeżyłam te traume to znaczy że dobry Bóg chce abym. Podziałała i taki mam zamiar działać i to szybko bo czasu zostało niewiele pozdrawiam Lidia Gajewska może kiedyś będę miała zaszczyt poznać księdza Piotra?

autor opinii: Lidia Gajewska

ok

Nie do konca odpowiadala moim oczekiwaniom, ale to tez wynika z tego, ze nie przyswoilam sobie na probe jakiegos fragmentu ksiazki. Nie jest to pozycja, ktora przyblizy kazdy aspekt zycia ksiedza, tylko przytacza kilka anegdot z zycia autora, dzieki ktorym mozna zmienic swoj punkt widzenia i nauczyc sie chociazby tego, by nie oceniac innych, bo dopiero czas pokazuje jak mylne bylyby nasze opinie. Lekka, przyjemna lekturka.

autor opinii: a

Warto przeczytac

Jako osoba pracujaca dla mojej parafii od dziesiatek lat, a w czasach mlodzienczych uczestniczka duszpasterstwa akademickiego mialam okazje obserwowac prace i zycie ksiezy niejako od podszewki. Przyznaje, zdarzylo mi sie w zyciu spotkac przepiekne postacie duszpasterzy, zdzierajacych sie w tym nielatwym zawodzie i przyplacajacych to zdrowiem jak i chwasty, ktore nalezaloby wyrwac z tego poletka pracy duchowej i najlepiej szybko spalic jak perz, zeby sie przypadkiem nie rozmnozyly :-)
Ksiazka dostarcza w uporzadkowany sposob argumenty przeciwko bezmyslnej krytyce ksiezy, chroni przed niebezpiecznymi uogolnieniami i tym samym nadaje sie zarowno dla osob pozytywnie nastawionych do kleru i Kosciola, ktorzy na codzien nie zawsze potrafia w sposob rzeczowyargumentowac w przypadku krytyki, z jaka spotykaja sie na codzien, jak tez i dla tych krytycznie nastawionych.
Szkoda, ze autor nie wspomnial o celibacie, ktory jest elementem zycia ksiedza i czesto tez przedmiotem krytyki, a przeciez celibat dotyczy nie tylko ksiezy, ale i wielu osob swieckich, zyjacych z roznych powodow w celibacie.

autor opinii: Zofia Kunstmann

Książka inna niż wszystkie

Książka inna niż wszystkie gdyż podejmuje temat księży od innej strony - od strony samych księży a nie nas, parafian, osób, które bardziej lub mniej świadomie poddają ich ocenie. Książka uwrażliwia czytelnika na sprawy, nad którymi prawdopodobnie przeciętny parafianin się nie zastanawia, a także dostarcza argumentów do dyskusji, w których księża często są poddawani krytycznej ocenie. Polecam zarówno tym, którzy księży cenią jak i tym, którym zawsze w księżach coś nie pasuje.

autor opinii: Agata R.

Ksiązka o księżach

"Porozmawiajmy spokojnie o... księżach" tą książkę napisał ksiądz , którego również są kazania na youtubie. Na prawdę książka jest dla każdego dla osoby bardzo wierzącej , praktykującej , która ma dobre zdanie na temat księży , dla której kapłani nie są obcy , dla ateistów , osób które mają złe zdanie na temat księży itd itp. Polecam tą książkę każdemu,bo warto ją przeczytać.

autor opinii: Karoina

Pozycja uświadamiająca

Ta książka wyjaśni,ła mi na czym polega pojmowanie Księży przez społeczeństwo pisane przez bardzo inteligentnego księdza.

autor opinii: Daniel Brzost

Polecam szczególnie tym, którzy "najwięcej wiedzą o księżąch"

Wspaniała książka! Nic więcej nie trzeba dodawać... Osobiście bardzo polecam, szczególnie tym, dla których ksiądz to najgorsze zło na świecie - oczywiście o ile zechcą ją przeczytać!

autor opinii: Andrzej Wróbel

Polecam!

Świetna książka. Przypomina o tym, że bezmyślnie osądzać jest łatwo. Po jej lekturze można spojrzeć z większą życzliwością na księży i konsekwencje ich życiowych wyborów. Bardzo polecam!

autor opinii: Sylwia

Polecam :)

Gorąco polecam!!!!

autor opinii: Daniel

Polecam!

Wreszcie cała prawda o księżach, bez lukrowania, idealizowania, ale też bez uprzedzeń i z poszanowaniem własnej godności. No i dowcipnie, oczywiście. Ja nauczyłam się z tej książki przede wszystkim tego, że nie wolno nikogo osądzać, bo prawda o człowieku może być zupełnie inna niż to wygląda (i nie chodzi tu tylko o księży). Polecam!

autor opinii: Monika N.

Polecam !

Książka adresowana zarówno do osób krytycznie nastawionych do księży, jak i do katolików, którzy są zmuszani przez wcześniej wspomnianą grupę ludzi do wysłuchiwania ich często bezpodstawnych oskarżeń w stosunku do kapłanów. Ksiądz Pawlukiewicz w sposób wyważony określa przyczyny wrogiego nastawienia niektórych ludzi do księży, jak również umożliwia formułowanie argumentów kończących bezsensowne dyskusje na temat Kościoła i jego reprezentantów.

autor opinii: Małgorzata Kantor

Polecam!!!

Bardzo chce zachęcić do przeczytania tej książki Wszystkich zarówno tych którzy nie "przepadają" za księżmi, jak i tych, którzy wiedza, ze Ksiadz to człowiek jak ja czy ty. Książka jest wspaniałych wymiarów, mieści sie w każdej torebce, nie zajmuje duzo miejsca, a czyta sie jednym tchem. Autor musi, ze jest księdzem bardzo fajnie podchodzi do tematu i przedstawia go. Polecam

autor opinii: Renata PRokop

Świetna

Wydaje się że ta książka jest wyłącznie dla osób którzy zatwardziałe trwają w swoich uprzedzeniach wobec księży. Jednak po przeczytaniu pragnę tę książkę polecić każdemu bo wydaje nam się że wszystko wiemy w pewien sposób sami stworzyliśmy sobie czyiś wizerunek i tego się trzymamy. Jednak czasem warto otworzyć się na coś więcej - chcę nawiązać tu szczegulnie do tej książki jest to niesamowite kiedy dowiadujemy się czegoś o czym nawet nie mieliśmy pojęcia. A ks Piotr opisuje i przybliża nam osobę kapłana bo jako sam sprawujący tę funkcję doskonale rozumie to i wie czym jest kapłaństwo prawdziwie Chrystusowe ,, bo kapłan to osoba Chrystusa na ziemi " z całego serca polecam nie ma się po co zastanawiać nad kupnem . Ja osobiście po przeczytaniu książki mam uczucie doświadczenia czegoś wyjątkowego w moim sercu i wiem że będę wracać do tej książki :)

autor opinii: Ania

Ksiądz Pawlukiewicz jest tak wspaniałym mówcą, że każda wypowiedź w formie pisanej bądź ustnej jest niezapomnianym przeżyciem, polecam w szczególności książkę o księżach, ponieważ wydaje mi się, że w obecnych czasach zapomniano, iż księża to też ludzie i bardziej jak my są narażeni na kuszenie ze strony złego, który skutecznie odciąga ludzi od kościoła pokazując słabości duchownych,

autor opinii: Joanna

Polecam każdemu, aby porozmawiał spokojnie...

Książka jak dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca, faktycznie można czytając ją wiele zrozumieć w tym temacie, a także odeprzeć wiele ataków kierowanych pod adresem naszych Duchownych, samej mnie się to udało...

autor opinii: Ewa

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz:
"Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

spokojnie o księżach

Bardzo dobrze przedstawiony temat.Uważam że książkę powinien przeczytać każdy katolik...i nie tylko.Kupiłam ją dla mojego męża, zatwardziałego "antyklerykała".

autor opinii: Teresa B

Bardzo Dobra

Książka doskonale napisana,językiem prostym,zrozumiałym;prawdziwa i szczera.Zawierająca wiele celnych odpowiedzi na krzywdzące Księży i Kościół stereotypy funkcjonujące w naszym społeczeństwie.Gorąco polecam.

autor opinii: Tomasz Majchrzak

Trochę byłem zawiedzony.Spodziewałem się czegoś innego.A w sumie warto przeczytać, pomaga w wierze.

autor opinii: Jacek Kulig

Tę książkę chętnie podaruję wszystkim tym, którzy zaczną w moim towarzystwie prowadzić bardzo krytyczne rozmowy na temat księży...Polecam!!!;)

autor opinii: Anna Szok

Leksykon błędów, zniedbań ze strony wiernych

O księżach mówi się najczęściej źle i nie tylko w mediach. Negatywny wizerunek księdza , w moim przekonaniu, jest kreowany w sposób celowy. Jest to niezwykle krzywdzący wizerunek. Ksiądz Piotr jako jeden z nielicznych, podejmuje min. ten jakże ważki i nabrzmiały problem, jakim jest stosunek wiernych do kapłana. (Najczęściej mówi się o stosunku księdza do wiernych) Każdy problem można rozwiązać, ale najpierw musi pojawić się świadomość, że jakiś problem istnieje. "Żeby dzisiaj chodzić po ulicy w koloratce to naprawdę bohaterstwo" - co się więc stało, gdzie się podział nasz szacunek dla kapłana? "Czy kapłan jest naprawdę taki zły, że trzeba go wyśmiewać w każdym kabarecie?" - słusznie pyta autor, mobilizuje do refleksji i odpowiedzi. Ksążka jest też głosem "z tamtej strony", niestety pozwalamy podzielić siebie na "nas i ich", "my" to dobry lud, "oni" to źli księża. Ponadto, Jeżeli mamy być w Kościele jedną rodziną, to nie jest to zdrowa i normala sytuacja, że tylko jedna strona ma możliwość powiedzenia co ją boli, czego oczekuje od swoich najbliższych. Tą stroną jesteśmy my wierni, druga strona nigdy się nie skarży, nie artykułuje swoich oczekiwań. Ksiądz Piotr podjął taką próbę, powiedzenia nam wprost, co leży na sercu tej drugiej stronie. Jeżeli zależy nam na tym, by wspólnota Kościoła była mocna i trwała to musimy wsłuchiwać się w takie głosy i wyciągać praktyczne wnioski.

autor opinii: Krystyna Janowska

Porozmawiajmy o kapłanach

Bardzo dobra pozycja, wyjaśnia problemy związane z niewłaściwym przepływem informacji, braku komunikacji między kapłanami a laikatem. Polecam

autor opinii: Krystyna Makurat

Warto

Książka niesamowita ! ! !

autor opinii: Jan Kotlimowski

Zrozumieć księży

Aby być dobrym chrześcijaninem trzeba trochę poczytać o naszych duchowych przywódcach,a ta książka ukazuję nam ich takimi jacy są. Pozdrawiam i gorąco polecam

Jednym słowem...warte przeczytania!!!!

Hmm...ogólnie to postanowiłam zakupić tą książke tego własnie autora, po wysłuchaniu homili. W sposób bardzo konkretny i humorystyczny, są opisane problemy, jakie spotykają księzy. Tak książka wzbudza w człowieku chwile do przemyślenia swoich czynów i słów jakie wypowiadamy wobec ksiezy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona w jak bardzo wyrozumiale Ks.Piotr pisze o problemach księzy. Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że czasami wypowiadałam niepotrzebne słowa, czasami takie które były obrazajace dla ksiezy. Uświadamia nas, że ksiądz to też człowiek, który nie zawsze ma dobre dni, nie zawsze musi byc uśmiechnięty. I drogie rzeczy jakie posiada, przewaznie wzbudziją tematy do rozmów miedzy parafianami nie swiadcza o jego zamozności.

Co ty duzo pisac, poprostu warto przeczytać, a jest tak ksiazka dobra w szczególności dla tych którzy odeszli od koscioła, bo jakiś tam ks. coś kiedys im zrobił. A ja teraz zmieniłam stosunek do księzy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Liberton
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Rok wydania: 1997
Ilość stron: 175
EAN: 9788390089683
ISBN: 83-900896-8-8
ID: 444876

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Porozmawiajmy spokojnie o... księżach Porozmawiajmy spokojnie o... księżach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...