BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Pożegnania i powroty. Wspomnienia z czasów wojny i wygnania

Ocena:
(2 opinii)

Jest to jedna z nielicznych powieści na rynku polskim dotykająca tematyki historii i kultury krajów nadbałkańskich. Autobiografia Luki Brajnović'a przedstawia losy wybitnego chorwackiego dziennikarza działającego w opozycji do Tito w czasach II wojny światowej, przeżywającego liczne tułaczki, los uchodźcy, więzienie w obozach komunistycznych oraz ponad 12-letnią rozłąkę z rodziną. Stanowi także narrację historyczną bezpośrednio z okresu okupacji krajów byłej Jugosławii i późniejszego oraz wątki opisujące kulturę śródziemnomorską.

"Pożegnania..." to powieść autobiograficzna, która przeplata się z rozważaniami filozoficznymi oraz etycznymi, książka jednak przede wszystkim ukazuje Lukę Brajnović'a, dziennikarza, profesora, prawnika, poetę i patriotę, który w obronie wyznawanych wartości i ideałów jest w stanie ponieść bardzo wysoką cenę.

Fascynująca opowieść dziennikarza, który musiał zapłacić za to, że nie chciał służyć kłamstwu. Dramatyczna, a zarazem piękna relacja mężczyzny, który "przeżył dwa małżeństwa", choć z jedną, ukochaną kobietą. To biografia NIEPOKONANEGO. Człowieka, któremu wiara i miłość pozwoliły przezwyciężyć zbrodnie i nienawiść.

Dla podkreślenia jego zasług ustanowiono w 1997 roku nagrodę dziennikarską, otrzymywaną przez osoby wyróżniające się etycznym, profesjonalnym postępowaniem na polu dziennikarskim i pokrewnym.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

,,Pożegnania i powroty,, to nie tylko ,, wspomnienia z czasów wojny i wygnania,,. To niesamowita opowieść o osobie , która wiedziała co w życiu jest najważniejsze i dlatego dokonywanie wyborów, choć bardzo dramatycznych, było dla bohatera książki ,, jaśniejsze,, To przykład, że można w życiu, w najtrudniejszych jego chwilach, dostrzegać pozytywne j strony, dobre cechy otaczających ludzi. To również fascynująca,choć skomplikowana historia tamtego regionu świata. Dlatego warto czytać, warto polecać innym. .

autor opinii: Mirka Kuczma

Warto !

Pożegnania i powroty -niesamowita opowieść..o sile wiary, miłości i nadzieii.Polecam wszytkimh, którzy zastanowiają się jak żyć, gdy okrucieństo tego świata wydaję się zwyciężać.

autor opinii: basia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: TRIO
Autor: Luka Brajnovic
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 140x220
EAN: 9788374362849
ISBN: 978-83-7436-284-9
ID: 214475

Zobacz również

Pożegnania i powroty. Wspomnienia z czasów wojny i wygnania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...