TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego

Ocena:
(3 opinii)

Istnieje takie źródło poznawania siebie, które wykorzystując ludzkie zdolności, umożliwia nam dotarcie do najgłębszego obrazu siebie. Jest to boska droga poznania. Jest to poznanie siebie "oczami" Boga, przez Słowo Boga. Bóg zostawił nam Pismo Święte nie tylko po to, aby objawić siebie, ale także, aby objawić nam nas samych - to, kim jesteśmy w Jego oczach.

Przez modlitwę Słowem Bożym wracamy do źródeł swojego rzeczywistego piękna, do najczystszego obrazu swojego "ja". W "twarzy" Boga odkrywamy naszą twarz. Ważne jest, aby na tej drodze nie zabrakło nam towarzysza - kierownika duchowego.

Rozważania zaproponowane w książce są owocem drugiej sesji w Szkole Modlitwy Słowem Bożym: "Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego", prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Są owocem duchowych poszukiwań przeżywanych z uczestnikami na wspólnym słuchaniu Słowa Bożego i osobistej modlitwie w klimacie pustyni.

Autor (ze wstępu)

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Póki co, książka niezbyt mnie przekonała

Pozycję zakupiłem pod wpływem sugestii zakonnika, do którego przyszedłem z problemem skrupulatnego sumienia. Mam w sobie obraz Boga tylko jako surowego Sędziego. Książkę jeszcze czytam, ale już nasunęlo mi się podstawowe pytanie: dlaczego ojciec z przypowieści nie reagował przez lata na to co działo się z jego synami? Dlaczego w ten sposób doprowadził aż do takiego kryzysu, który wcale nie musiał się zakończyć tak szczęśliwie? Jeżeli Bóg jest Wszechwiedzący, to dlaczego latami toleruje pewne sytuacje i nie ingeruje w nie, wiedząc, że mogą się zakończyć tragicznie dla człowieka? Zaraz pojawi się argument wolności i wolnej woli człowieka. Ale czy ten argument byłby przydatny ludziom jadącym do komory gazowej w obozie albo do łagru na Syberię, żeby tam skonać z zimna i wycieńczenia? Dlaczego cała ludzkość musi ponosić niesamowite cierpienia jako skutek grzechu pierwszych rodziców? Czy to nie jest odpowiedzialność zbiorowa, która jest przecież niesprawiedliwością i grzechem?

autor opinii: Wojciech Olszewski

Książka, którą każdy powinien "przerobić". Polecam!

autor opinii: Ewa

Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego, K. Wons.

Znajomość Słowa Bożego nie wystarczy. Znajomość siebie polegająca tylko i wyłącznie na nazewnictwie jednostki chorobowej, ewentualnie na domniemaniu przyczyn choroby - są niewystarczające. To wiedzą ci, którzy niedomagają, chorują. Świetne studium młodszego i starszego brata, miejscami zaskakujące. I w tym wszystkim ja - ze swoim myśleniem o sobie. I to myślenie - w świetle Słowa Bożego - musi doprowadzić, a raczej wyprowadzić mnie z dotychczasowego myślenia o Bogu.
Pokazało mi "kawałek" innego Boga w potrójnym doświadczeniu. Doświadczeniu stanu obecnego, stanu sprzed choroby, i doświadczeniu chyba najsilniejszym - tęsknoty za sobą. W tym wszystkim jest Bóg. Niebezpieczne jest poznawanie siebie bez Boga.
Czuje się autora, Jego uczciwość, gdy rozeznawał, by potem mówić do mnie.

autor opinii: Pola Pauba

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Krzysztof Wons SDS
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788375801750
ISBN: 9788375801750
ID: 179370

Zobacz również

Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...