TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Późno umiłowałem

Drugie wydanie książki o życiu św. Rafała Kalinowskiego, wyniesionego na ołtarze karmelity bosego. Carski oficer, uczestnik powstania styczniowego, więzień, zesłaniec, prywatny nauczyciel w paryskiej rezydencji Czartoryskich, wreszcie - zakonnik. Przechodząc kolejne etapy ziemskiej wędrówki, coraz pełniej realizował swoje życie jako służbę, zapominając przy tym o sobie.

Autorka napisała książkę na podstawie korespondencji o. Rafała, zachwycona jego prostotą, serdecznością i humorem, a szczególnie niezwykłą nutą radości i pogody ducha, która uwidacznia się w lekceważeniu własnej osoby i swoich osobistych problemów oraz w wesołym pokpiwaniu z samego siebie. Jest to dla niej przejaw świętości, bo święty - to nie człowiek doskonały, ale ten, kto widząc prawdę o sobie, składa całą swoją nędzę u stóp Bożego Miłosierdzia, z ufną prostotą dziecka i skruszonym sercem, a w zamian otrzymuje z Boskiego serca radość i pokój.

Ks. Adam Boniecki w swoim liście do Autorki pisze m.in.: "To wielka sztuka tak pisać, żeby poruszyć nawet zatwardziałe księżowskie serce - a tak właśnie było. Jednocześnie podziwiam wielką pracę historyczną, której wymagało zebranie tak wielkiej liczby informacji i dokumentów. Wspaniale to Pani zrobiła i książka na pewno wiele przyniesie dobra".

Książka ukazuje się w stulecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Autor: Małgorzata Czerwińska
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x194
EAN: 9788370306014
ISBN: 9788370306014
ID: 104118

Zobacz również

Późno umiłowałem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...