TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Praktyczny leksykon modlitwy

Praktyczny leksykon modlitwy to:
* kompendium wiedzy o modlitwie chrześcijańskiej,
* vademecum i przewodnik dla osób pragnących rozwijać swoje życie duchowe i pogłębiać relację z Bogiem.

Podstawowym tropem LEKSYKONU jest Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz dokumenty soborowe. Drugi szlak prowadzący po drogach modlitwy tworzą święci, błogosławieni, słudzy Boży, ludzie oddani bez reszty Chrystusowi. Występują tu w roli ekspertów - osób, które umiały się modlić. Wybór świętych wraz krótkimi informacjami o nich i ich życiu duchowym pomaga zagłębiać się w tematy poruszane w części pierwszej, niejako je ożywiając historiami życia konkretnych osób.

Hasła osobowe i rzeczowe zgromadzone w leksykonie to pełne kompendium chrześcijańskiej teorii i praktyki modlitwy. LEKSYKON inspiruje do szukania doświadczenia mistycznego, ukazując je jako dostępne dla wszystkich, właściwe byciu kimś ochrzczonym. Służyć temu mają przede wszystkim hasła poświęcone sakramentom, ale też te mówiące o modlitwie wewnętrznej, o kontemplacji, medytacji, o obecności, Obliczu, Oblubieńcu, lectio divina, mistyce, o czuwaniu.

Leksykon pomyślany został jako ekumeniczny. Nie tyle w sensie ścisłym jako wyczerpujący całość zagadnienia modlitwy we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich, co jako otwarty na tradycje Wschodu i Zachodu. Modlitwa jest tym, co najmocniej łączy podzielone chrześcijańskie wyznania – z wprowadzenia.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Dorota Szczerba
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 408
Wymiar [mm]: 168x238
EAN: 9788360725252
ISBN: 9788360725252
ID: 105317

Zobacz również

Praktyczny leksykon modlitwy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...