TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prawem wilka

Ocena:
(1 opinii)

Oto on - bodhisattwa. Samotny mściciel. Krąży po lasach i prawem wilka morduje zdrajców polskiego narodu, komunistów i Sowietów. Zatwardziały i cyniczny esbek. Ma skompromitować Kościół, wykraść i splugawić relikwię św. Felicjana. Ale nie wie, z jakimi mocami przyjdzie mu walczyć.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Zbiór czterech opowiadań ...

Prezentowany przez Szczepana Twardocha zbiór czterech opowiadań to „Bodhisatwa”, „Żywot i śmierć św. Felicjana”, „Maniera Tenebrosa” oraz „Rondo na maszynę do pisania…”

„Bodhisatwa” to hołd złożony „Żołnierzom Wyklętym”, którzy po II Wojnie Światowej ukrywali się w lasach wschodniej Polski. Historia jakże mroczna, ale przez to moralizatorska i prawdziwa.

Drugie opowiadanie to „Żywot i śmierć św. Felicjana”. Główny bohater, to „ubek”, który pracuje w wydziale zajmującym się walką z Kościołem, jego celem jest profanacja pewnej relikwii.

Następne w kolejności jest opowiadanie „Maniera Tenebrosa”. Ta historia skupia się przede wszystkim na zrecenzowaniu i wydaniu tajemniczej książki, która została dostarczona do bohatera.

Ostatnia opowieść to „Rondo na maszynę do pisania…” . W tym opowiadaniu mamy także tego samego bohatera, w tej samej epoce. Styl pisania niczym Hermann Hesse.

autor opinii: Jarosław Kucharczyk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Supernowa
Autor: Szczepan Twardoch
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 290
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788375780123
ISBN: 9788375780123
ID: 80034

Zobacz również

Prawem wilka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...