TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prosta modlitwa

Ocena:
(4 opinii)

To już piąta rozmowa z Ojcem Joachimem Badenim, którą przekazuję Czytelnikom. W poprzednich Ojciec opowiadał o swoim życiu, o śmierci i zaświatach, o kapłaństwie. Ta rozmowa jest o modlitwie.

I po raz pierwszy jest to propozycja Ojca Joachima, gdyż wszystkie poprzednie rozmowy były czyimś pomysłem i inicjatywą - Ojciec się zgadzał na czyjś projekt.

Po otrzymaniu propozycji potrzebował trochę czasu na rozeznanie woli Pana Boga, a gdy Pan Bóg mówił "OK", Ojciec dzwonił do mnie i mówił: "Dostałem już wiadomość. Bardziej realną niż ta ściana obok. Piszemy książkę. Pan Bóg tego chce".

A skoro Pan Bóg tego chce, trzeba było jechać do Krakowa i biec z dyktafonem do klasztoru przy ulicy Stolarskiej.

Potem z entuzjazmem i bardzo sumiennie, schodząc dwa razy dziennie do klasztornej rozmównicy przed Mszą św. o godz. 12 i po południu, Ojciec Joachim książkę dyktował.

W trakcie rozmowy nieraz pytał: Jak pani to robi, że z tych moich wynurzeń powstaje książka? Tak więc z książką o modlitwie jest inaczej. Po raz pierwszy jest to wyłącznie inicjatywa Ojca.

A skoro Ojciec Joachim uznał, że to jest ważne... Przyjechałam do Krakowa i w te pędy na Stolarską. I znowu spotykaliśmy się w klasztornej rozmównicy dwa razy dziennie. Był sierpień 2008 roku.

W tej książce Ojciec Joachim namawia nas do modlitwy. I robi to w określony sposób - zachęcając do nawiązania kontaktów przekazuje nam ważną informację o samym Adresacie.

Twierdzi, że modlitwa jest prosta, bo Pan Bóg jest prosty.

Właściwie wszyscy, którzy wiedzą coś konkretnego o Nim (a Ojciec Joachim wie sporo) tak mówią: że Bóg jest nieskończenie prosty i że wszystko, co się z Nim wiąże, też jest proste. Jego sprawy są proste i Jego drogi też, a skoro tak, to także modlitwa.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Duch wieje kędy chce

Książka nie jest poradnikiem wprowadzającym w arkana modlitwy, lecz świadectwem kapłana, który przeżył kilkadziesiąt lat w klasztorze dominikańskim i modlitwa stała się jego nieustannym doświadczeniem. Z tej opowieści zmarłego niedawno zakonnika tchnie niesamowity powiew świeżego powiewu Ducha - modlitwa nie musi sprowadzać się do powtarzania suchych wyuczonych formułek, lecz ma płynąć z serca formułowana własnym słowami, by ostatecznie i one zanikły i była tylko obecność Boga.

autor opinii: Krzysztof

i ty tez mozesz sie modlic jak najwieksi mistycy

Tak, ty tez mozesz modlic sie jak najwieksi mistycy i doktorzy kosciola! Tak, nawet jesli jestes zapracowana matka trojki dzieci, szefem firmy ktory po pracy musi zajac sie starzejacymi sie rodzicami, profesorem na dwoch etatach co nie moze opedzic sie od studenckich pytan albo pracownikiem fizycznym ktory nie moze zwiazac konca z koncem mimo kolejnych nie konczacych sie fuch.
W dodatku, mozesz to robic nawet lepiej niz niektorzy Swieci. I jest to calkiem proste.
Jakim cudem? Badeni twierdzi, ze w dzisiejszych czasach Bog pragnie powolac coraz wieksze rzesze swieckich ludzi do glebokiej modlitwy, czegos o czym myslales ze jest zarezerwowane tylko dla 'mistykow'.
A ze kontakt z Bogiem jest jego darem, nie zalezy od ilosci wymodlonych godzin. Twoje piec minut skupienia moze - dzieki jego lasce - stac sie tak samo gleboka modlitwa jak modlitwa zakonnika klasztoru kontemplacyjnego. Jaka jest ta prosta droga? Eucharystia, w ktorej Ojciec Badeni odczuwal codziennie realne cialo i krew Chrystusa.
Rewolucyjne? Tak, w tym samym stopniu co Ewangelia!

autor opinii: Asia Lis

Polecam!

Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Książka niewątpliwie warta przeczytania. Gorąco polecam tę księgarnię!

autor opinii: J.

Prosta modlitwa

Jak sam tytuł wskazuje, modlitwa powinna polegać nie na odmawianiu formułek , ale na rozmowie z Panem Bogiem.Co najbardziej mi się spodobało to , że modlitwą może być nawet tylko samo spojrzenie na Chrystusa wiszącego na krzyżu, spojrzenie pełne miłosierdzia.Uważam , że tą książkę powinien przeczytać każdy z Nas, aby głębiej zastanowić się nad sensem modlitwy.Polecam.

autor opinii: Monika Dumieńska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: o. Joachim Badeni OP, Alina Petrowa-Wasilewicz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788380432482
ISBN: 9788380432482
ID: 378090

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Prosta modlitwa Prosta modlitwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...