TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Prosta modlitwa

To już piąta rozmowa z Ojcem Joachimem Badenim, którą przekazuję Czytelnikom. W poprzednich Ojciec opowiadał o swoim życiu, o śmierci i zaświatach, o kapłaństwie. Ta rozmowa jest o modlitwie.

I po raz pierwszy jest to propozycja Ojca Joachima, gdyż wszystkie poprzednie rozmowy były czyimś pomysłem i inicjatywą - Ojciec się zgadzał na czyjś projekt.

Po otrzymaniu propozycji potrzebował trochę czasu na rozeznanie woli Pana Boga, a gdy Pan Bóg mówił "OK", Ojciec dzwonił do mnie i mówił: "Dostałem już wiadomość. Bardziej realną niż ta ściana obok. Piszemy książkę. Pan Bóg tego chce".

A skoro Pan Bóg tego chce, trzeba było jechać do Krakowa i biec z dyktafonem do klasztoru przy ulicy Stolarskiej.

Potem z entuzjazmem i bardzo sumiennie, schodząc dwa razy dziennie do klasztornej rozmównicy przed Mszą św. o godz. 12 i po południu, Ojciec Joachim książkę dyktował.

W trakcie rozmowy nieraz pytał: Jak pani to robi, że z tych moich wynurzeń powstaje książka? Tak więc z książką o modlitwie jest inaczej. Po raz pierwszy jest to wyłącznie inicjatywa Ojca.

A skoro Ojciec Joachim uznał, że to jest ważne... Przyjechałam do Krakowa i w te pędy na Stolarską. I znowu spotykaliśmy się w klasztornej rozmównicy dwa razy dziennie. Był sierpień 2008 roku.

W tej książce Ojciec Joachim namawia nas do modlitwy. I robi to w określony sposób - zachęcając do nawiązania kontaktów przekazuje nam ważną informację o samym Adresacie.

Twierdzi, że modlitwa jest prosta, bo Pan Bóg jest prosty.

Właściwie wszyscy, którzy wiedzą coś konkretnego o Nim (a Ojciec Joachim wie sporo) tak mówią: że Bóg jest nieskończenie prosty i że wszystko, co się z Nim wiąże, też jest proste. Jego sprawy są proste i Jego drogi też, a skoro tak, to także modlitwa.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: o. Joachim Badeni OP, Alina Petrowa-Wasilewicz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 148
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788380432482
ISBN: 9788380432482
ID: 378090

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Prosta modlitwa Prosta modlitwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...